fbpx

Las kultury 2013

Las kultury 2013
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
Las Kultury

„Lasowi Kultury” to projekt powstały z inicjatywy Lasów Państwowych. Pierwsze drzewo – dąb posadzony w maju 2012 – zadedykowany został Wisławie Szymborskiej.

„Las Kultury” to projekt powstały z inicjatywy Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Jabłonna. Co roku jedno z sadzonych drzew poświęcane jest pamięci wybitnej postaci, filaru naszej kultury i sztuki, która odeszła niedawno, a nie ma jeszcze własnego pomnika w tradycyjnej formie. Pierwszy dąb posadzony w maju 2012 zadedykowany został Wisławie Szymborskiej, a w tegorocznej edycji uhonorowano dwóch wybitnych aktorów: Gustawa Holoubka oraz Andrzeja Łapickiego. Dęby „Gucio” i „Łapa” w Alei Zasłużonych posadziły Magdalena Zawadzka oraz Zuzanna Łapicka.

W II edycji „Lasu Kultury” udział wzięli m.in. ambasadorzy Lasów Państwowych Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz Paweł Królikowski, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Maja Komorowska, Olgierd Łukaszewicz, Maria Pakulnis, Ewa Kuklińska, Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski, Franciszek Maśluszczak, Andrzej Pągowski, Grzegorz Śmigielski.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze