fbpx

Premiery filmowe, na które czekamy razem z wiosną

"Imagine"
mat. prasowe

Drugi kwartał roku przyniesie ze sobą kilka naprawdę dobrych premier filmowych przed wakacyjną posuchą, kiedy jedynym ratunkiem dla kinomana będzie ucieczka na festiwal filmowy. Co nas czeka w najbliższych miesiącach?
[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/rVvn9T6bqls” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

„Spring Breakers” – zaczyna się gorąco, bo od najgorętszego filmu kwietnia. „Spring Breakers” to opowieść o czterech dziewczynach, które zamiast chodzić do liceum, wzięły się za uprawianie przestępczości. Młodość, głupota, kominiarki i spluwy to niebezpieczne połączenie. Film jest „wybuchowy” także ze względu na obsadę. W Filmie zagrał zmieniony nie do poznania James Franco, oraz dwie byłe gwiazdki Disneya – Vanessa Hudgens i Selena Gomez.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/muNCnpl1y0o” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

„Raj: wiara”. To prawdziwe wydarzenie dla miłośników twórczości austriackiego reżysera Urlicha Seidla. Po pierwszej części, zatytułowanej „Miłość”, Seidl nakręcił dwie kolejne. „Wiara” opowiada o trudności pogodzenia wiary z codziennym życiem, jednocześnie porusza kwestię religijnej żarliwości, która – pozbawiona kontroli – łatwo przechodzi w nieznoszący sprzeciwu fanatyzm. „Wiarę” pokazano podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego”. Trzecia część trylogii Seidla – „Nadzieja”, już niedługo pojawi się na festiwalach.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/TIC7PeTnP4I” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

„Imagine” Andrzeja Jakimowskiego.Ten film zrobił furorę podczas zeszłorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Jakimowski, reżyser „Sztuczek” i „Zmruż oczy”, podąża obraną wcześniej ścieżką. Już nie tylko namawia, aby zatrzymać się, zmrużyć oczy i odszukać istotę relacji międzyludzkich. Recenzja „Imagine” już jest u nas w portalu, ale zachęcamy do obejrzenia tej hipnotyzującej historii.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/vQbiAK_3HcE” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

„Przelotni kochankowie”. Pedro Almodovar po ostatnich, niezbyt udanych produkcjach, postanowił powrócić do komedii, które na początku kariery stały się jego znakiem rozpoznawczym. Nakręcił zatem lekką komedię erotyczną z Penelope Cruz wśród obsady, gdzie rzecz dzieje się w przestworzach, a dokładniej – na pokładzie samolotu. Czy będzie to tak zabawne jak kultowa „Kika”? W Hiszpanii, mimo kryzysu, film bije rekordy popularności, zobaczymy, jak będzie u nas.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/rARN6agiW7o” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

„Wielki Gatsby”. O tym filmie jest głośno od prawie roku, a to za sprawą kapryśnych producentów. Film z udziałem Leonardo di Caprio i Tobey’a Maguire’a, w reżyserii Baza Luhrmanna miał wejść na ekrany kin już w grudniu zeszłego roku, ale obawiano się, że nie uzyska oczekiwanej frekwencji, przegrywając z bożonarodzeniowymi hitami. Jak będzie teraz? Wiadomo, że „Wielki Gatsby” otworzy festiwal w Cannes, a zaraz potem pojawi się w Polsce. Wiemy czego spodziewać się po Luhrmannie, wiemy jak świetnymi aktorami są di Caprio i Maguire, ale film jest w wersji 3D, czy to na pewno kino artystyczne?

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/2m9IFlz2iYo” allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

„Mud” – uznany został za najlepszy film, jaki Ameryka ma do pokazania w tym roku na festiwalu w Cannes. Magazyny filmowe piszą, że to życiowa rola Matthew McConaughey, a sam film uznano za błyskotliwy i wzruszający. „Mud” to imię głównego bohatera, który ukrywa się po dokonanym zabójstwie. Pomaga mu dwóch chłopców, którzy są nim zafascynowani. Filmową miłość życia Muda gra Reese Witherspoon, a całość nakręcił świetny i obsypany nagrodami za swoją pracę Jeff Nichols.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/eLbtbHkIr58″ frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

„Po drugiej stronie snu”. To propozycja dla fanów serialu „The Killing” i amatorów mocniejszych historii. Opowiada on historię Arlene, która ma zwyczaj lunatykować we śnie. Dziewczyna już się do tego przyzwyczaiła, choć rzadko budzi się rano we własnym łóżku. Pewnego ranka Arlene odzyskuje przytomność w lesie, a obok niej na polanie leży ciało martwej dziewczyny. Zmarła staje się obsesją Arlene, którą jednocześnie zaczynają prześladować wspomnienia z dzieciństwa. Rzecz dzieje się w sennym irlandzkim miasteczku, co dodatkowo dodaje smaku historii.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/k5GiABUz7sw” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

„Sekret” Przemysława Wojcieszka. Na koniec akcent polski. To będzie trudny film, a historia bolesna. „Sekret” opowiada o tajemnicy, jaką kryje wojenny bohater i którą próbuje wyciągnąć na powierzchnię dziewczyna jego wnuka. To opowieść o zbrodni wojennej, ale też o rodzinnych sekretach, z którymi żyjemy, nie spodziewając się ich istnienia i nie zdając sobie sprawy, jaki wpływ mogą mieć na nasze życie. Pozycja obowiązkowa.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze