fbpx

Nowa makieta LEGO Sokoła Millenium z „Gwiezdnych wojen”

Nowa makieta LEGO Sokoła Millenium z „Gwiezdnych wojen
www.facebook.com/TitansCreations

Titans Creations, grupa z Singapuru, potrzebowała 2 miesiące i 10 tysięcy klocków LEGO, by stworzyć nowy model legendarnego Sokoła Millenium (Millennium Falcon), statku kosmicznego z „Gwiezdnych wojen”.

www.facebook.com/TitansCreations

Statek z klocków LEGO ma 110 cm długości, 85 cm szerokości i 24 lampy LED m.in. do oświetlenia korytarza i kokpitu. Jest dużo większy od poprzedniej wersji i trafi do Legolandu w Malezji. „Chcieliśmy odtworzyć najbardziej wiernie wnętrze Sokoła Millenium”, tłumaczą twórcy.

Popularność „Gwiezdnych wojen” jest zjawiskiem globalnym i międzypokoleniowym. Serię 6 pełnometrażowych filmów fantastycznych rozpoczęły w 1974 r. „Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadziej” (obecna nazwa). Kolejne odcinki, z podtytułami: „Imperium kontratakuje” i „Powrót Jedi” zostały pokazane odpowiednio w 1980 r. i 1983 r., tworząc pierwszą trylogię. Na początku lat 90. zapowiedziano kolejną trylogię, chronologicznie wcześniejszą. Prace nad nią skończyły się w premierą „Zemsty Sithów” 19 maja 2005 r.. Wcześniej na ekrany trafiły: „Mroczne widmo” (1999 r.) i „Atak klonów” (2002 r.).

Lucas zadeklarował, że jest to ostateczny koniec serii, ale w 2012 r. wytwórnia została kupiona przez The Walt Disney Company, która zapowiedziała kolejne produkcje. Najbliższy odcinek „Przebudzenie mocy” trafi na ekrany w połowie grudnia 2015 r. i według zapowiedzi producenta nie będzie to ostatnia część.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze