1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wypoczynek z jogą - regeneracja i energia w pigułce

Wypoczynek z jogą - regeneracja i energia w pigułce

fot. Michał Jabłoński
Wakacje tuż tuż. Zmęczeni miastem marzymy o chwili wytchnienia, kiedy możemy zebrać myśli, zrelaksować ciało i umysł. Popularne ośrodki wypoczynkowe w kraju (i zagranicą) nie zawsze dają nam taką możliwość. Tłum ludzi, nagromadzenie głośnych punktów handlowo-usługowych, których zadaniem jest umilenie nam pobytu, a wywołują szum i zmęczenie. Czy rzeczywiście odpoczywamy w takich warunkach?

Szkoły jogi oferują obecnie alternatywę dla takiej formy spędzania wakacji - szukają miejsc urokliwych, ale na uboczu, z dala od wakacyjnego chaosu. Tego rodzaju wyjazdy nastawione nie tylko na praktykę jogi, ale też zdrowy tryb życia, wyciszenie, relaks i co ważne - kontakt z przyrodą. Na co dzień mamy do czynienia z hałasem i bardzo intensywnymi doznaniami. Praktykując jogę blisko natury, szybciej wracamy do stanu równowagi. Takie odosobnienie wyostrza nasze przytępione zmysły. Dzięki temu zaczynają nas cieszyć proste rzeczy i życie nabiera smaku. Nabieramy dystansu do codzienności, swoich trosk i problemów.

Medytacja, praktyka jogi, cisza i spokój pozwala na wypoczynek, na bycie z samym sobą, wsłuchaniu się we własne ciało, a dzięki temu - głęboki relaks. Jest czas na świadomą samotności, ale jest też czas na spędzanie go z innymi osobami. Takie warsztaty skupiają ludzi, którzy mają na tę chwilę podobne potrzeby, więc atmosfera jest pełna życzliwości, zrozumienia i szacunku.

Program takiego wyjazdu zazwyczaj uwzględnia zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych. Oznacza to, że osoby nie mające żadnego doświadczenia w jodze, zostaną od podstaw wprowadzone w tajniki jogi. Osoby zaawansowane mogą zaś pogłębiać już zdobytą wiedzę na osobnej grupie. W zajęciach biorą udział zarówno ludzie młodzi jak i osoby starsze - wiek nie jest żadną przeszkodą. Doświadczony nauczyciel potrafi indywidualnie poprowadzić każdą osobę. Zwróci uwagę na ograniczenia i potencjał każdego ucznia.

Wakacje z jogą w cichym i spokojnym miejscu, w przyjaznej atmosferze to zastrzyk energii i regeneracja na dłuższy czas.

Marek Bednarski: dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S. Iyengara stopnia Intermediate Junior I. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992 r., od 2005 r. jest nauczycielem. Od 2008 r. specjalizuje się w terapii jogą, w szczególności jogą kręgosłupa oraz jogą hormonalną. Jest współwłaścicielem Fabryki Energii – Centrum Jogi Wrocław.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze