1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Dzień Kobiet w oczach współczesnej Polki

Dzień Kobiet w oczach współczesnej Polki

123rf.com
123rf.com
Jak kobiety postrzegają w dzisiejszych czasach swoje święto? Jak chciałyby spędzić ten dzień i co dostać od swojego partnera?

Wyniki przeprowadzonej sondy* pokazują, że Dzień Kobiet jest wciąż dla co trzeciej zapytanej Polki świętem doceniającym kobiety. Dla 25% respondentek to dzień, w którym mężczyźni mogą się wykazać, 21% postrzega go jako relikt przeszłości, a 17% badanych uważa, że jest to święto bez większego znaczenia.

Coraz więcej kobiet otwarcie deklaruje, że chciałoby otrzymać niestandardową niespodziankę lub prezent w formie przeżycia (odpowiednia 38% i 19 % odpowiedzi). Co trzecia zapytana respondentka chciałaby otrzymać z okazji swojego święta typowy upominek: kwiaty czy czekoladki. Do oryginalnych pomysłów na celebrowanie Dnia Kobiet należą m.in. lot motolotnią, awionetką, szybowcem, ale również wspólna kolacja w restauracji, sesja zdjęciowa i lekcja tańca.

„Często mamy trudność w wyborze takiego prezentu, który nie będzie powieleniem poprzednich i sprawi przyjemność obdarowywanej osobie. W takich przypadkach dobrze sprawdzają się niestandardowe podarunki w formie przeżyć, pozwalające doświadczyć nowych aktywności i przeżyć niestandardową przygodę jak podniebny lot szybowcem czy balonem, wizyta w Escape Room lub indywidualna lekcja pole dance. Coraz więcej Panów decyduje się podarować taką niecodzienną atrakcję swojej partnerce”, komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

38% respondentek uznało, że coraz więcej mężczyzn staje na wysokości zadania i pamięta o szczególnych okazjach jak Dzień kobiet czy imieniny partnerki. Co trzecia uczestniczka sondy wskazała, że czasami, a więcej niż co dziesiąta (11%), że często - przypominać swoim partnerom o rocznicach czy innych świętach.

Serwis Prezentmarzeń zapytał również Polki, czy czują się docenione jako kobiety i czy lubią być adorowane przez mężczyzn. 48% odpowiedziało że czuje się doceniana na co dzień, 24% tylko podczas szczególnych okazji np.: urodzin, rocznic ślubu. Z kolei 17% wyznało, że nie czuje się doceniona, a 11 % podkreśliło że czuje się bardzo niedoceniona.

Co druga respondentka badania potwierdziła, iż lubi być adorowana przez mężczyzn, a co trzecia, iż tylko przez swojego partnera. Tylko 12 % zapytanych kobiet stwierdziło, iż nie lubi być adorowana przez mężczyzn.

Łącznie dla 88% kobiet, które wzięły udział w badaniu adoracja jest miłą formą okazywania zainteresowania mężczyzn płcią piękną. Panie, jak pokazały wyniki sondy najczęściej lubią być adorowane gestami i czynami, komplementami oraz upominkami.

* Sonda z okazji Dnia Kobiet została zrealizowana  przez serwis Prezentmarzeń w formie ankiety online na próbie 2142 respondentek.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze