1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Na pożegnanie lata: Jak Polki spędzały tegoroczne wakacje?

fot.123rf
fot.123rf
Co trzecia Polka letni urlop zorganizowała sobie samodzielnie, korzystając z rad przyjaciół i znajomych. Te z nich, które zostały w kraju, najwięcej pieniędzy wydawały na rozrywkę i zwiedzanie.

Ponad 70% Pań biorących udział w badaniu, letni urlop spędzało w Polsce, 11% wyruszyło na zagraniczne wakacje, a 15% połączyło krajowy urlop z zagranicznym krótkim wypadem typu „city break”.

City break, czyli krótki wypad do innego miasta, to modny sposób na urlop i zauważalny trend w turystyceRównież w Polsce, już od kilku lat rośnie zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu i próbowaniem niestandardowych form rozrywek podczas weekendowych wypadów do największych polskich miast. Wyjazdy typu „city break” są dobrą odskocznią od codzienności, pozwalają na szybki zastrzyk pozytywnej energii oraz chwilę relaksu poza miejscem zamieszkania. –  komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Spośród 1620 zapytanych Polek, 27% Pań zdeklarowało gotowość na spróbowanie nowej aktywności czy sportu ekstremalnego, a 27% rozważało taką możliwość. Tylko 11% Pań zadeklarowało, iż nie są na to gotowe.

Ponad 44% kobiet stwierdziło, iż spędzało urlop głównie zwiedzając zabytki i odwiedzając popularne miejsca, a 29% próbując nowych aktywności i uprawiając sporty letnie. Tylko 27% Pań przyznało otwarcie, że wakacje były dla nich czasem leżenia na plaży i leciuchowania.

Panie wybierając miejsce na letni urlop, największą uwagę zwracały na atrakcyjność turystyczną lokalizacji, dostępne rozrywki oraz na komfort i wygodę zakwaterowania. Co trzecia Polka odpoczywała w towarzystwie rodziny, co trzecia również w towarzystwie partnera, a 25% z przyjaciółmi lub znajomymi. Jedynie 6% Pań zdecydowało się na samotne wakacje.

Wśród aktywności, które podczas tegorocznego lata cieszyły się największą popularnością, respondentki najczęściej wymieniały parki rozrywki, a następnie sporty powietrzne, wodne i za kierownicą.

Jak wynika z naszych obserwacji, z roku na rok więcej kobiet próbuje sportów ekstremalnych, szczególnie w okresie letnim. Polki są coraz odważniejsze i testują aktywności w powietrzu, w wodzie i za kierownicą. Jeszcze klika lat temu, kobiety głównie nabywały prezenty w formie przeżyć dla swoich partnerów, aktualnie coraz częściej same chcą poczuć adrenalinę na przykład skacząc na bungee, uprawiając flyboard czy odbywając lot paralotnią. – mówi Grzegorz Rożalski.

*W materiale prasowym wykorzystano dane z analizy krzyżowej pochodzące z badania „Wakacyjne zwyczaje Polaków”

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze