Ciekawe miejsca na letni urlop

123rf.com

Przed nami ostatnia prosta wakacji. Dokąd wybrać się na urlop?
Weekend z kulturą we Wrocławiu czy w San Sebastian? Podróż śladami historii w Edynburgu czy w Pradze? A może odpoczynek na plaży lub w jednej z najmodniejszych stolic w Europie? Europejskie miejscowości wiele łączy, ale często różnią się cenami noclegów czy posiłków czy lokalnych wycieczek. HomeToGo.pl wraz z GetYourGuide.pl porównało ceny w atrakcyjnych turystycznie miejscach.

Europejskie stolice kultury – Wrocław i San Sebastian
W tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury współdzielą Wrocław i San Sebastian. Dla osób zainteresowanych nie tylko wydarzeniami kulturalnymi, ale także relaksem na plaży i oglądaniem zabytków lepszym wyborem będzie gorąca Hiszpania i jej błoga atmosfera. Wrocław jest natomiast idealnym miejscem dla osób preferujących duże, tętniące życiem miasta i dla dysponujących ograniczonym budżetem.

123rf.com
123rf.com

Oprócz przepięknej starówki oferuje liczne wydarzenia kulturalnymi, a także zachwyca takimi miejscami, jak ogród japoński czy zoo. Tańsze jest tu także jedzenie w restauracji – wydaje się średnio 50 złotych, podczas gdy w San Sebastian posiłek kosztuje przeciętnie 88 złotych. We Wrocławiu za cały dzień, na który składa się zwiedzanie, posiłek w restauracji i kupienie jedzenia w zwykłych sklepach oraz opłacenie noclegu, wydaje się średnio 175 złotych. W hiszpańskiej stolicy kultury tak spędzony dzień wiążę się z wydatkami w wysokości 529 złotych.

123rf.com
123rf.com

Najbardziej trendy miasta – Berlin i Kopenhaga
Stolica Niemiec, znana jako najbardziej hipsterskie miasto, szczyci się swoją sztuką uliczną i szalonymi klubami techno. Kopenhaga z kolei może pochwalić się niepowtarzalną dzielnicą Christiania, w której znajduje się wielki squat całkowicie odróżniający się swoimi nietypowymi budynkami od pozostałej części miasta.

123rf.com
123rf.com

Oba miasta charakteryzują się niesamowitą atmosferą, którą turyści mogą odczuć nie tylko podczas letnich wakacji. Zakwaterowanie w Berlinie kosztuje średnio 60 złotych mniej niż w Kopenhadze, również za jedzenie w berlińskiej restauracji płaci się przeciętnie dwa razy mniej.

123rf.com
123rf.com

Dla osób chcących oszczędzić trochę pieniędzy lepszym rozwiązaniem może być stolica Niemiec, ponieważ koszt 3-dniowego wyniesie średnio tyle, co 2 dni spędzonych w mieście z baśni Andersena.