fbpx

Ciekawe miejsca na letni urlop

Ciekawe miejsca na letni urlop
123rf.com

Przed nami ostatnia prosta wakacji. Dokąd wybrać się na urlop?
Weekend z kulturą we Wrocławiu czy w San Sebastian? Podróż śladami historii w Edynburgu czy w Pradze? A może odpoczynek na plaży lub w jednej z najmodniejszych stolic w Europie? Europejskie miejscowości wiele łączy, ale często różnią się cenami noclegów czy posiłków czy lokalnych wycieczek. HomeToGo.pl wraz z GetYourGuide.pl porównało ceny w atrakcyjnych turystycznie miejscach.

Europejskie stolice kultury – Wrocław i San Sebastian
W tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury współdzielą Wrocław i San Sebastian. Dla osób zainteresowanych nie tylko wydarzeniami kulturalnymi, ale także relaksem na plaży i oglądaniem zabytków lepszym wyborem będzie gorąca Hiszpania i jej błoga atmosfera. Wrocław jest natomiast idealnym miejscem dla osób preferujących duże, tętniące życiem miasta i dla dysponujących ograniczonym budżetem.

123rf.com
123rf.com

Oprócz przepięknej starówki oferuje liczne wydarzenia kulturalnymi, a także zachwyca takimi miejscami, jak ogród japoński czy zoo. Tańsze jest tu także jedzenie w restauracji – wydaje się średnio 50 złotych, podczas gdy w San Sebastian posiłek kosztuje przeciętnie 88 złotych. We Wrocławiu za cały dzień, na który składa się zwiedzanie, posiłek w restauracji i kupienie jedzenia w zwykłych sklepach oraz opłacenie noclegu, wydaje się średnio 175 złotych. W hiszpańskiej stolicy kultury tak spędzony dzień wiążę się z wydatkami w wysokości 529 złotych.

123rf.com
123rf.com

Najbardziej trendy miasta – Berlin i Kopenhaga
Stolica Niemiec, znana jako najbardziej hipsterskie miasto, szczyci się swoją sztuką uliczną i szalonymi klubami techno. Kopenhaga z kolei może pochwalić się niepowtarzalną dzielnicą Christiania, w której znajduje się wielki squat całkowicie odróżniający się swoimi nietypowymi budynkami od pozostałej części miasta.

123rf.com
123rf.com

Oba miasta charakteryzują się niesamowitą atmosferą, którą turyści mogą odczuć nie tylko podczas letnich wakacji. Zakwaterowanie w Berlinie kosztuje średnio 60 złotych mniej niż w Kopenhadze, również za jedzenie w berlińskiej restauracji płaci się przeciętnie dwa razy mniej.

123rf.com
123rf.com

Dla osób chcących oszczędzić trochę pieniędzy lepszym rozwiązaniem może być stolica Niemiec, ponieważ koszt 3-dniowego wyniesie średnio tyle, co 2 dni spędzonych w mieście z baśni Andersena.

Wyspy: Madera i Gran Canaria
Madera i Gran Canaria to oblegane przez turystów kierunki na wyspach, które przyciągają głównie niesamowitymi plażami i piękną pogodą.

123rf.com
123rf.com

Większość cen jest bardzo zbliżona, ale za zakwaterowanie na Gran Canarii trzeba przeznaczyć średnio 2 razy więcej niż na Maderze, a w dodatku wycieczka po tej części Wysp Kanaryjskich jest 4 razy droższa niż po portugalskim archipelagu.

123rf.com
123rf.com

Na obu wyspach można spróbować sportów wodnych, jak windsurfing, ale jazda na wielbłądzie czeka tylko na turystów decydujących się na wczasy na Wyspach Kanaryjskich.

Miasta historyczne – Edynburg i Praga
Edynburg i Praga zachwycają turystów przede wszystkim swoimi imponującymi zamkami. Historyczne budynki i romantyczne widoki sprawiają, że są to idealne miejsca na wakacje dla osób zainteresowanych historią. Wybierając się do Edynburga w sierpniu, warto mieć na uwadze, że ceny za zakwaterowanie są wtedy dwa razy droższe ze względu na Fringe festiwal, który co roku przyciąga tysiące turystów.

123rf.com
123rf.com

Praga z kolei uznawana jest za bardzo zróżnicowane miasto, gdzie historyczne wycieczki z przewodnikiem w ciągu dnia przeplatają się z szalonymi imprezami, gdzie można kupić 3 piwa w takiej samej cenie jak jedno w Edynburgu! Również na jedzenie w restauracjach i poza nimi w stolicy Czech wydaje się zdecydowanie mniej niż w Szkocji. Jeden dzień spędzony w Pradze kosztuje średnio 2 razy mniej niż w Edynburgu.

123rf.com
123rf.com