1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Odnaleziono wraki okrętów Sir Francisa Drake'a!

fot.Reuters
fot.Reuters
Zobacz galerię 3 zdjęcia
Ekspedycja Pata Croce, założyciela muzeum piratów St. Augustine Pirate & Treasure Museum na Florydzie, odnalazła dwa wraki okrętów należących najprawdopodobniej do floty Sir Francisa Drake’a. Daje to nadzieję na wydobycie trumny samego korsarza.

Sir Francis Drake to legendarny korsarz, kochanek królowej Elżbiety I i żeglarz angielskiej floty. Do niedawna miejsce jego pochówku pozostawało nieznane. Wiadomo było jedynie, że jego szczątki legły na dnie morza w ołowianym sarkofagu, niedaleko miejsca, gdzie zatopione zostały dwa jego okręty Elizabeth i Delight. Wraz z odkryciem przez ekspedycję Pata Croce’a wraków obu statków tajemnica Sir Francisca Drake’a jest bliższa rozwikłaniu, niż kiedykolwiek.

To prawdziwie niesamowite odkrycie - powiedział James Sinclair, archeolog morski, który jako pierwszy spenetrował m.in. wrak Titanica, a który podczas wyprawy Pata Croce’a pełni rolę głównego eksperta. - Jesteśmy prawie pewni, że statki przez nas odnalezione należały do Drake’a, a zatem odkrycie to należy traktować w kategorii przełomu w historii żeglugi oraz podwodnej archeologii.

Odkrycie wraków statków Drake’a zbiegło się w czasie z premierą gry video Uncharted 3, która święci triumfy na całym świecie, i w której gracz może wcielić się… w poszukiwacza skarbów podążającego śladem właśnie Sir Francisca Drake’a! Jak widać rzeczywistość i świat wirtualny potrafią w zaskakujący sposób się przenikać.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze