1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Będzie się działo! Roczny horoskop dla Skorpiona

Skorpiony nieźle radzą sobie z kryzysami. To twardziele zodiaku. Warunek sukcesu? Nauka elastyczności, z czym Skorpiony, jako znaki stałe, mogą mieć problem. Jeśli jednak wreszcie odpuszczą, przebaczą, zapomną – zmienią swoje życie na lepsze. Szykuje się lekcja porzucania kontroli. (Ilustracja: iStock)
Co pokazuje horoskop dla Skorpiona na 2021 rok? Otóż Skorpiony przechodzą teraz przez trudny czas. Lepszy okres dla nich nastąpi od stycznia do maja 2022 roku. Będą mogły ten czas wykorzystać na zharmonizowanie emocji i odpoczynek, ale też odzyskanie sił, regenerację i przejęcie inicjatywy. Horoskop roczny daje wskazówki, które Skorpion może wykorzystać.

Horoskop roczny: Skorpion powinien przygotować się na trudny czas

W tej chwili mamy Jowisza w kwadraturze do Skorpiona. Tranzyt ten potrwa do końca roku, kiedy planeta będzie przemierzała ostatnie stopnie Wodnika, i Skorpionom z ostatniej dekady może przynieść rozchwianie emocjonalne oraz zawirowania w sferze finansowej. Lepiej wówczas uważać na wszelką przesadę i zbytni optymizm. Na urodzonych w drugiej i trzeciej dekadzie działa natomiast obciążająca kwadratura Saturna, która zazwyczaj oznacza czas piekielnie pracowity, żmudny, męczący, związany z reorganizacją życia od podstaw, przy czym ta przebudowa wcale nie idzie jak po maśle. Jeszcze gorzej wygląda opozycja Urana, który oddziałuje na Skorpiony z drugiej dekady. Dlatego można powiedzieć, że znak ten jest „wzięty w dwa ognie”, znajduje się bowiem w figurze półkrzyża, która w astrologii prognostycznej interpretowana jest raczej negatywnie. Naturą Urana są rewolucje, wstrząsy, dramatyczne zwroty, czasem katastrofy, ale też i postęp oraz widowiskowe życiowe zmiany, chociaż opłacone wysiłkiem i podjęciem ryzyka. To powoduje, że Skorpiony przechodzą teraz przez czas trudny i twardy. I przyszły rok też taki będzie – Uran pozostanie w drugiej dekadzie, a Saturn przejdzie do trzeciej. Lepszy okres dla Skorpionów nastąpi od stycznia do maja 2022 roku, kiedy Jowisz, przechodząc do Ryb, utworzy przyjazny im trygon. Będą mogły ten czas wykorzystać na zharmonizowanie emocji i odpoczynek, ale też odzyskanie sił, regenerację i przejęcie inicjatywy.

Skorpiony z trzeciej dekady są teraz pod wpływem przyjemnego sekstylu Plutona, czyli swojego władcy, który działa na nich pozytywnie transformująco, ułatwiając sukcesy w sferze finansów. Te Skorpiony poczują niezwykłą skuteczność swoich działań.

Trygonu Neptuna zaś doświadczają Skorpiony urodzone w drugiej dekadzie. Dobra wiadomość jest taka, że jego uzdrawiające działanie może zneutralizować nieprzyjemności od Saturna oraz Urana. Efektem może być to, że osoby ze Słońcem w Skorpionie w tym kryzysie poczują większą równowagę, a także przyśpieszeniu ulegnie ich rozwój osobisty i duchowy. Doświadczą przełomu w psychoterapii, doznają uzdrowienia, odnajdą sens życia. Paradoksalnie może to być bardzo efektywny rok. Skorpiony przecież nieźle radzą sobie z kryzysami. To twardziele zodiaku. Warunek sukcesu? Nauka elastyczności, z czym Skorpiony, jako znaki stałe, mogą mieć problem. Jeśli jednak wreszcie odpuszczą, przebaczą, zapomną – zmienią swoje życie na lepsze. Szykuje się lekcja porzucania kontroli.

Horoskop dla skorpiona na 2021 rok dobiega końca. W listopadzie 2021 roku Mars wejdzie do Skorpiona w czasie, gdy i Słońce będzie przebywać w tym znaku, i krótkoterminowo przyniesie wzmocnienie, pożądane efekty działań oraz podniesie poziom energii witalnej. Potem Mars, wchodząc w marcu 2022 roku do Wodnika, może wywołać kryzys siły woli oraz różne przeciwności losu. Na szczęście na Skorpiony oddziaływać w tym czasie będzie trygon Jowisza, który nie pozwoli na większe osłabienie czy trudności, z którymi nie będzie można sobie poradzić. Kwiecień i maj zapowiadają się naprawdę dobrze, bo Mars razem z Jowiszem będą w Rybach, co przyniesie Skorpionom upragnioną poprawę samopoczucia i zdecydowanie lepszą formę. Trudniejsze będą wakacje – akurat od lipca do połowy sierpnia Mars będzie w opozycji, co może przynieść nieprzyjemne konfrontacje. W tym czasie można albo sobie wszystko odpuścić i wypoczywać, albo z determinacją zawalczyć o coś ważnego.

Zdecydowana poprawa sytuacji Skorpionów nastąpi w roku 2023, kiedy Saturn rozpocznie wędrówkę przez znak Ryb.

Piotr Gibaszewski, astrolog, autor corocznych prognoz dla Polski i świata. Wykładowca w Studium Psychologii Psychotronicznej.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze