1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Nów w Koziorożcu – z prądem czy pod prąd?

Nów w Koziorożcu – z prądem czy pod prąd?

Nów w Koziorożcu 2 stycznia, godz. 19.33 (Fot. iStock)
Koziorożec będzie nas namawiał do rozsądku, a Uran podpowie drogę na skróty. Podczas pierwszego nowiu 2022 roku otwórzmy się na podpowiedzi sprytnych rozwiązań, które trafiają w punkt, bo podpowiada je intuicja.

Księżyc w nowiu to czysta karta, okazja do postanowienia sobie nowych celów i wyznaczenia nowych intencji. Tym bardziej pierwszy nów w roku – i to zaraz na jego początku.

2 stycznia Słońce i Księżyc spotkają się na 12 stopniu Koziorożca. Energia tego stabilnego ziemskiego znaku, którego wejście w Słońce przynosi nam zimę, skłania do rozsądku. Będziemy chcieli być racjonalni, będziemy chcieli mieć poważne noworoczne postanowienia – przyjdzie nam do głowy rezygnacja z cukru, obietnica, że nie będziemy niepotrzebnie wydawać pieniędzy na kawę na mieście, że zaczniemy oszczędzać, bo przecież inflacja szaleje, i że zrobimy porządki w piwnicy – ale coś będzie nam w tych przykładnych postanowieniach przeszkadzać. Ten nów, chociaż jest w Koziorożcu, którego słabą stroną jest poczucie humoru oraz luz, będzie trochę przekorny. Coś będzie nas z tej koziorożcowej powagi wytrącać. Chodzi o Urana, który do nowiu tworzy pozytywny aspekt – trygon. Uran lubi psikusy, uwielbia zmieniać plany, uczy nas poczucia własnej wolności i zachęca, żeby iść pod prąd. Namawia do sprzeciwu wobec obyczajów kultywowanych przez otoczenie.Nów, który łączy priorytety Urana i Koziorożca, może przynieść ciekawy efekt – zapragniemy innych postanowień noworocznych. I wcale nie będzie to lekkomyślne czy nieodpowiedzialne! Trygon Urana do Słońca i Księżyca to układ samoświadomości. Uran otwiera nas na doznania ponadzmysłowe, może podarować naszemu umysłowi chwile oświeceniowych przebłysków, połączy nas z intuicją, której głos w codziennej krzątaninie ignorujemy. Zakrzykniemy „eureka!”, bo wpadniemy na to, co zrobić, żeby ochota na cukier sama nam przeszła. Przyjdzie do nas głęboka świadomość, co próbujemy zajadać czekoladkami. Okaże się, że ta wiedza będzie mieć uzdrawiającą moc. Wpadniemy na pomysł, co zrewolucjonizować w naszej pracy, co nam ma przynieść radość i pieniądze, czego brakuje nam w związkach.

Miłość – nad nią zastanowimy się poważnie, bo podczas nowiu Wenus – jej patronka – ma koniunkcję w Plutonem. To planetarne połączenie przynosi prawdę o głębi relacji partnerskich. Czy są one sensowne, przynoszące spełnienie – czy nie. Wenus przebywa jeszcze w retrogradacji, więc przyjdzie nam spojrzeć uczciwe na stare problemy. Kwinkunks, nieharmonijny aspekt, tych planet do Merkurego sprawi, że o tym powiemy (czy to wygodne i dyplomatycznie, czy też nie). Pary, których relacja jest prawdziwie bliska, pogłębią bardziej swoją więź i będą cieszyć się seksem, bo Pluton, władca Skorpiona, specjalizuje się w tej dziedzinie.Atmosfery zabawy i uciech podczas tego pierwszego weekendu 2022 roku nam nie zabraknie, ponieważ nów wydarza się w 5 domu zabawowego Lwa i w tym znaku jest jego ascendent. Zdecydujemy się na spontaniczne prywatki na przekór trudnym czasom. Zaczarujemy nowy rok.

Zapisy na horoskop na 2022 rok: https://sesjeastrologia.com/kontakt/

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze