1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Już nie gerbery – takie bukiety na Dzień Matki są w trendach

Bukiety z warszawskiej kwiaciarni Ani Róż (Fot. screen Instagram @kwiaciarnia_ani_roz_warszawa)
Naturalne, z sezonowych kwiatów, zachwycające feerią barw lub stonowane i minimalistyczne – takie bukiety tworzą teraz najlepsi floryści. Zajrzałyśmy do nich, by poszukać inspiracji na kwiaty na Dzień Matki. Bez celofanu i zbędnych dodatków.

Z lokalnych upraw

– Kupujmy kwiaty lokalne – mówili w wywiadzie dla „Zwierciadła” Łukasz Marcinkowski i Radosław Berent, znani jako duet Kwiaty & Miut. – Dziś w markecie możemy kupić narcyzy, tulipany, róże pochodzące z zawierającej ogromne ilości chemii produkcji. Nie zgadzamy się na to, żeby w ten sposób wyczerpywać afrykańskie zasoby wody – dodali. W naszym kraju powstaje coraz więcej zrównoważonych upraw kwiatów, oferujących ich najpiękniejsze gatunki. Bukiet z nich będzie więc nie tylko piękny, ale też eko.

Minimalistyczne

Nie każdy bukiet musi składać się z wielu różnokolorowych kwiatów i imponować rozmiarem. Minimalizm jest nieustannie w trendach, a wiele gatunków kwiatów zachwyca nawet pojedynczo. Inspiracji takich kwiatów na Dzień Matki warto poszukać u Marty Gessler – mistrzyni minimalizmu, która w swoim Warsztacie Woni tworzy z kwiatów prawdziwe dzieła sztuki.

Oryginalne

Jaskry, dalie, celozje, a nawet tulipany i narcyzy występują w tak wielu gatunkach, że czasem niektóre z nich nawet nie przypominają wyglądem tych, które znamy z ogródków. Bukiet z kwiatem anthurium, strelitzią, przypominającą rajskiego ptaka, lub kwitnącą czarnuszką – dlaczego nie? Tak oryginalne rodzaje kwiatów zachwycą każdą mamę. Anna Wojtala, znana w sieci jako Kwiaciara, w swojej warszawskiej pracowni tworzy z kwiatów cuda z niebanalnym twistem. Warto do niej zajrzeć, by się zainspirować.

Od serca

– Dla mnie kwiaty łączą się z emocjami, uczą dużej wrażliwości. Są przedłużeniem emocji – mówiła w rozmowie z nami Karolina Kramarczyk, właścicielka warszawskiej kwiaciarni Ani Róż. Kupując bukiet na Dzień Matki, pomyślmy więc, co chcielibyśmy naszym mamom przekazać poprzez kwiaty, i dobierzmy je w taki sposób, by były tego najlepszym odzwierciedleniem.

Sezonowe

Wielu florystów podkreśla, że najpiękniejsze kwiaty to te, na które jest akurat sezon. Końcówka maja to więc przede wszystkim zjawiskowe peonie, ale także bez, hiacynty, frezje, goździki, konwalie, jaskry i wiele innych. Poznańska kwiaciarnia W te pędy pokazuje, jak z sezonowych kwiatów tworzyć najpiękniejsze kompozycje.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze