1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

W zasięgu sportu, w zasięgu marzeń

(Fot. materiały prasowe)
W wielu polskich szkołach brakuje infrastruktury niezbędnej do rozwijania talentów sportowych dzieci. W związku z tym Fundacja 4F Pomaga wyszła z pomysłem konkursu „W zasięgu sportu”, aby dołożyć swoją cegiełkę do kształcenia przyszłych sportowców, którzy powielaliby sukcesy Roberta Lewandowskiego czy Igi Świątek.

Właśnie ruszyła II edycja konkursu dla szkół publicznych „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga. W wyniku pierwszej edycji konkursu ufundowano nowoczesne boisko szkole podstawowej w Sierczy. Inicjatywa wspierana jest przez Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Pawła Wąska i Andrzeja Stękałę, którzy wzięli udział w Dniu Sportu w Sierczy, podczas którego uroczyście ogłoszona została II edycja konkursu.

Dzięki udziałowi w programie uczniowie szkoły w Sierczy mogą uprawiać różne dyscypliny sportu na świeżym powietrzu. Boisko jest dostosowane do osób poruszających się na wózkach oraz posiada nowoczesną nawierzchnię polipropylenową, która amortyzuje i może zostać poddana recyklingowi.

(Fot. materiały prasowe)

– Nowe boisko dało nam nowe możliwości wszechstronnego rozwoju uczniów. Mamy możliwość trenowania wielu dyscyplin. Wcześniej – na starym boisku – nie było to możliwe. Za największy sukces uważam to, że uczniowie cały czas korzystają z tego boiska. Są na nim na każdej lekcji, przerwie. Praktycznie nie chcą z niego schodzić. Myślę, że to jest największa wartość dodana, która przekłada się także na sukcesy w zawodach sportowych, m.in. piłce nożnej – powiedział Mateusz Węgrzynek, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy.

Projekt skierowany jest do wszystkich szkół w Polsce. Aby zgłosić swój udział, wystarczy wypełnić wniosek i przesłać go na adres wskazany na stronie fundacji. Specjalnie powołana komisja dokona wyboru trzech finalistów, spośród których jedna szkoła otrzyma dofinansowanie na budowę wielofunkcyjnego boiska. Zgłoszenia można przesyłać do 6 lipca do godz. 12:00.

– Jednym z głównych założeń działalności Fundacji 4F Pomaga jest promowanie aktywności sportowej wśród najmłodszych. Program „W zasięgu sportu” wspiera dzieci i ich opiekunów na drodze do sukcesów sportowych. Rozwój umiejętności nie jest możliwy bez dostępu do odpowiedniej infrastruktury, którą chcemy zapewniać poprzez dofinansowywanie budowy nowoczesnych, wielofunkcyjnych boisk szkolnych – podsumowuje Justyna Tomczyk, członkini zarządu OTCF S.A. i Fundacji 4F Pomaga.

(Fot. materiały prasowe)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze