1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Znajdź chwilę dla siebie z nowym MacBookiem Air i Pro z M2

Nowe MacBooki Air i Pro zostały wyposażone w innowacyjny procesor M2, który gwarantuje niesamowitą szybkość i wydajność. (Fot. materiały prasowe)
Gdyby spytać samych siebie o to, co jest dla nas największą wartością, większość z pewnością odpowiedziałaby, że czas. Ten spędzony z rodziną i bliskimi, ale także ten przeznaczony na rozwój, edukację i odpoczynek. Oszczędność czasu to też jedna z największych zalet najnowszych MacBooków, które teraz są jeszcze bardziej niezawodne.

Nie chcemy, by nami władał, a jednocześnie nie potrafimy przed tym uciec. „Nie mam na to czasu”, „szkoda na to mojego czasu”, „jak mam znaleźć na to czas?” – to zdania, które powtarzamy jak mantrę, choć w głębi czujemy, że w życiu nie chodzi o to, by każdy dzień wykorzystać co do minuty. Czas to jednak we współczesnym świecie towar deficytowy. Każdy z nas chciałby mieć go jak najwięcej, jednocześnie nie rezygnując z niczego – kariery, rodziny, spełniania marzeń, osiągania celów. Gdzieś pomiędzy, chcemy też znaleźć chwile dla siebie, na swoje drobne przyjemności. Zatrzymać się w biegu i pobyć ze sobą, zamiast nieustannie coś robić, organizować i wypełniać.

Niedawno na łamach naszego magazynu ukazała się rozmowa Katarzyny Miller i Wojciecha Eichelbergera, znanych psychoterapeutów, którzy na czynniki pierwsze rozłożyli w niej właśnie czas, a raczej ciągły jego brak, stający się zmorą współczesności. Jednym z płynących z niej wniosków był fakt, że coraz więcej z nas gna przez życie tak szybko, że aż przestaje ten pęd zauważać. Następstwem tego jest uczucie ciągłego zmęczenia, niechęć do cieszenia się z czegokolwiek, nawet odpoczynku. Gdzie się podział wolny czas? – pytają psychoterapeuci. I czy da się go w ogóle odzyskać?

Kluczem jest mądre zarządzanie czasem, czyli panowanie nad nim. Przeznaczanie na pracę, rozwój i edukację dokładnie tyle, by wystarczyło go jeszcze na rzeczy przyjemnie. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą nowe technologie.

Kto miał możliwość korzystania z MacBooka ten wie, że jest to sprzęt. który niemal nigdy nie zawodzi. W przypadku jego najnowszej wersji to stwierdzenie ma jeszcze większą słuszność, bowiem nowe Macbooki Air i Pro zostały wyposażone w innowacyjny procesor M2, następcę przełomowego czipa M1. Jak to się ma do oszczędności czasu? Otóż M2 gwarantuje niesamowitą szybkość i wydajność, co przekłada się właśnie czas, który dzięki temu możemy zaoszczędzić. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do pracy, nauki czy odpoczynku. MacBook sprawdzi się zresztą świetnie nawet do czynności wymagających obsługi profesjonalnych programów graficznych lub kreatorów dźwięku. Jego 8-rdzeniowy procesor może mierzyć się z najpoważniejszymi wyzwaniami, takimi jak programowanie w Xcode lub miksowanie muzyki w Logic Pro. Właśnie dlatego tak wielu ludzi, których praca wymaga od sprzętu wspinania się na szczyty możliwości, decyduje się na MacBooki.

MacBook Air z czipem M2 (Fot. materiały prasowe)
MacBook Pro z czipem M2 (Fot. materiały prasowe)

Nie oznacza to jednak, że sprawdzą się one wyłącznie u profesjonalistów. Są świetne również w sprawach codziennych – takich jak tworzenie dokumentów i prezentacji – które możemy załatwiać od ręki. Co więcej, wszystkie najczęściej używane aplikacje, takie jak pakiet Microsoft 365 czy aplikacje na Ios, działają w systemie macOS błyskawicznie. A ponieważ do pracy z czipem Apple zoptymalizowano już ponad 10 000 aplikacji i wtyczek, możliwości są wręcz nieograniczone.

Uniwersalność jest kolejną, ważną cechą MacBooków. Najlepszym tego przykładem jest ich rozmiar – MacBook Air waży 1,24 kg i ma 1,13 cm grubości, z kolei MacBook Pro to 1,4 kg wagi i 1,56 cm grubości. Można więc bez większego wysiłku zabierać je ze sobą wszędzie, na przykład na wypad za miasto, gdzie są niezawodne zarówno gdy potrzebujesz szybko zamknąć zawodowe sprawy przed weekendowym odpoczynkiem, jak i jako rozrywka. Za nią odpowiada olśniewający wyświetlacz Liquid Retina 13,6 z miliardem kolorów. To on sprawia, że tekst jest czytelniejszy, a zdjęcia i filmy wyrazistsze oraz bardziej kontrastowe i szczegółowe. Za nieskazitelnym dźwiękiem stoją z kolei dwa głośniki niskotonowe i dwa wysokotonowe, zapewniające lepszą separację kanałów stereo i wyrazistsze brzmienie mowy, dzięki czemu filmy i muzyka wciągają bez reszty. A dźwięk przestrzenny z obsługą technologii Dolby Atmos otacza ze wszystkich stron.

Nowy MacBook Air jest do wyboru w 4 niesamowitych wykończeniach kolorystycznych: od północy do księżycowej poświaty. (Fot. materiały prasowe)

Najnowsze MacBooki to też szybka pamięć masowa, która pozwala zabrać ze sobą zdjęcia, filmy, muzykę oraz dokumenty, gdzie tylko zechcesz – i otwierać je w mgnieniu oka oraz wygodna i nadzwyczaj cicha klawiatura z systemem Touch ID, za pomocą którego można odblokowywać komputer, wprowadzać hasła i płacić za zakupy jednym dotknięciem palca. Marka Apple wyposażyła też swoje urządzenia w zaawansowane systemy zabezpieczeń, chroniące przed szkodliwymi oprogramowaniami i wirusami. Przy tym zaprojektowała je tak, by ich wpływ na środowisko był jak najmniejszy – podczas produkcji wykorzystywano bowiem materiały z recyklingu, wprowadzono bardziej ekologiczny łańcuch dostaw i odpowiedzialne podejście do opakowań.

MacBooki Air i Pro sprawdzają się świetnie do czynności wymagających obsługi profesjonalnych programów graficznych lub kreatorów dźwięku. (Fot. materiały prasowe)

Najwyższa jakość, niezawodność i niesamowita szybkość działania – to cechy, które najnowsze MacBooki Air i Pro gwarantują każdemu. Przy okazji pozwalają oszczędzić to, co we współczesnym świecie jest najważniejsze – czas. Nam pozostaje tylko zdecydować, jak go dobrze wykorzystać. Najlepiej na zasłużoną chwilę dla siebie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze