1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Design Centrum Kielce w Mediolanie

Design Centrum Kielce w Mediolanie

Design Centrum Kielce
Zobacz galerię 8 Zdjęć

W dniach 17-22 kwietnia 2012 r. w Mediolanie odbędzie się Ventura Lambrate. To część prestiżowego Tygodnia Designu, podczas którego można zobaczyć, jakie trendy zdominują wzornictwo w najbliższych latach.  Grupa wzornicza Design Centrum Kielce zaprezentuje projekt „Artetura”.

Projektancki z DCK przygotowali „Arteturę” we współpracy z firmą Cersanit, producentem płytek i ceramiki sanitarnej. Celem działania jest stworzenie nowego produktu z wykorzystaniem płytek ceramicznych, którym nadaje się nowe przeznaczenie. Płaskie elementy służą do budowy obiektów 3D. Powstają w ten sposób duże obiekty geometryczne, ale też małe tace i talerze stołowe.

„Artetura” to propozycja odpowiedzialnego projektowania, wykorzystującego już istniejące produkty. Projekt ma wzmocnić świadome wzornictwo, uczulić na ekonomiczne użycie surowców, a przy tym – dzięki błyszczącym kolorowym barwom i czystej formie – wnosi wartości estetyczne i dawkę optymizmu.

Obecność na Ventura Lambrate pozwala zaistnieć w środowisku międzynarodowego designu. Stolica Lombardii wyznacza trendy we wzornictwie. Impreza łączy w sobie wiele elementów prawdziwego święta: targi, interdyscyplinarne wystawy, pokazy filmowe, spotkania z artystami, wykłady, konferencje oraz nieformalne imprezy, a także światowe premiery.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze