1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Znamy najpiękniejsze polskie plaże według rankingu Tripadvisor

Plaże nad Bałtykiem należą do najbardziej malowniczych na świecie. (Fot. iStock)
Plaże nad Bałtykiem należą do najbardziej malowniczych na świecie. (Fot. iStock)
Biały piasek, zapach sosen, szum Bałtyku, mewy przelatujące nad głowami. Tripadvisor wybrał najpiękniejsze polskie plaże 2023 roku. Które znalazły się na podium?

Na portalu Tripadvisor, największej platformie, która zrzesza podróżników z całego świata, pojawił się ranking najpiękniejszych polskich plaż. Wybierali je użytkownicy platformy, nie ma więc mowy o manipulacji. Algorytm Tripadvisora przeanalizował wszystkie recenzje, jakie na temat polskich plaż zamieścili podróżni. I tak na pierwszym miejscu znalazła się plaża w Sopocie, szeroka, biała, a jednocześnie w niewielkiej odległości od tętniących życiem knajpek. Drugie miejsce zajęła ta w Świnoujściu. Użytkownicy Tripadvisor docenili jej szerokość, czystość, malowniczą latarnię morską o wyglądzie wiatraka, bezpośrednie połączenie z plażą niemiecką i oblewające ją ciepłe morze, które na tym odcinku rzadko nawiedza sztorm. Która plaża jest trzecia? Również trójmiejska – ta w Jelitkowie. Blisko z niej do Gdańska i Sopotu, nie jest zatłoczona, za to czysta i względnie dzika, otoczona przyrodą, mimo że to środek miasta i można na nią dojechać tramwajem.

Polskie plaże w wielu miejscach wciąż są dzikie, a przez to piękne. (Fot. iStock)

Top 10 polskich plaż

Tak wygląda podium, a które plaże znalazły się w pierwszej dziesiątce? Te w Gdyni, Helu, Stogach, Brzeźnie, Łebie, Krynicy Morskiej i Dębkach. Użytkownicy docenili miękki piasek i płytką przybrzeżną wodę, która aż skłania do długich spacerów brzegiem morza. A która plaża jest twoją ulubioną?

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze