1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Najlepszy hotel na świecie 2023 wybrany. Ile kosztuje w nim noc?

Passalacqua Hotel nad Jeziorem Como we Włoszech (Fot. Courtesy of Passalacqua/MEGA/The Mega Agency/Forum)
Passalacqua Hotel nad Jeziorem Como we Włoszech (Fot. Courtesy of Passalacqua/MEGA/The Mega Agency/Forum)
Zobacz galerię 6 zdjęć
O nocy w takim hotelu większość z nas może tylko pomarzyć. Któż nam jednak marzyć zabroni? Przenieśmy się na chwilę nad Jezioro Como na wirtualny spacer po najlepszym hotelu 2023 roku.

Jak co roku międzynarodowe jury wybrało najlepszy hotel na świecie. W tym roku w konkursie The World's 50 Best Hotels wygrał Passalacqua Hotel we Włoszech.

Passalacqua Hotel mieści się w XVIII-wiecznej willi będącej kiedyś własnością kompozytora Vincenza Belliniego. Wnętrze trzypiętrowego pięciogwiazdkowego hotelu, należącego obecnie do rodziny De Santis, wypełnia włoskie rzemiosło: freski, rzeźby, obrazy włoskich mistrzów, lustra w złoconych ramach i żyrandole ze szkła z Murano.

W hotelu jest zaledwie 24 pokoi, co zapewnia gościom pełen komfort i poczucie intymności. W ramach atrakcji znajdą tu strefę SPA z łaźnią parową i sauną, salę do ćwiczeń, oranżerię i piękny ogród z gajem oliwnym, krzewami róż i magnolii. Bliskość Mediolanu i szwajcarskich Alp to dodatkowy atut.

Jeśli marzyć, to na całego – sprawdziłam koszt pobytu w Passalacqua Hotel. Noc w dwupokojowym apartamencie najlepszego hotelu świata – w zależności od jego wielkości, usytuowania i wyposażenia – waha się od 1400 do 3900 euro za noc. Na pocieszenie możemy tylko powiedzieć, że loty do Mediolanu są dużo tańsze niż te do Azji, gdzie mieszczą się kolejne na liście najlepsze hotele świata: Rosewood w Hongkongu, Four Seasons w Bangkoku nad rzeką Chao Phraya, The Upper House w Hongkongu czy Aman w Tokio.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze