1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Nowy rozdział życia, czyli nów w Baranie i całkowite zaćmienie Słońca

Nowy rozdział życia, czyli nów w Baranie i całkowite zaćmienie Słońca

(Fot. Allen Hagler/Getty Images)
(Fot. Allen Hagler/Getty Images)
8 kwietnia o godzinie 20.23 na 18 stopniu Barana nastąpi zaćmienie Słońca. Cokolwiek się wydarzy, będzie zaskakujące i stanie się impulsem do całkiem nowego początku. Przygotujmy się na nieoczekiwane okazje i punkt zwrotny w życiu.

Zaćmienie Słońca i nów w znaku Barana oznaczają, że wszechświat wypycha nas ze strefy komfortu. Kierowanie się wygodą i trzymanie się starych ścieżek przechodzi w niepamięć, kontrolę przejmuje bowiem odważna oryginalność – dominująca cecha Barana.

Poprzedzające to zaćmienie Słońca zaćmienie Księżyca, które miało miejsce 25 marca, było czasem oczyszczenia i porządków w relacjach. Wobec kogoś trzeba było się określić, z jakiejś relacji czy zależności zrezygnować. Teraz – bez tamtego bagażu – będziemy mogli sięgnąć po nowe i ruszyć dalej, tym razem z fokusem na siebie.Słońce 8 kwietnia utworzy koniunkcję z Księżycem, północnym węzłem księżycowym, Chironem, a także Merkurym w retrogradacji – wszystkie obiekty astrologiczne tranzytują Barana. To ogromne nagromadzenie energii inicjującej: Baran jest znakiem reprezentującym narodziny, północny węzeł wskazuje obszar naszej ewolucji, Chiron to planetoida troszcząca się o wewnętrzne uzdrowienie, a Merkury w ruchu wstecznym pozwoli nam uzyskać introspektywny wgląd, w jakim kierunku mamy teraz zmierzać. Niewykluczone, że kwietniowe zaćmienie Słońca zmusi nas do porzucenia aktywności, z których już wyrośliśmy. W aktualnym sezonie zaćmień warto wrócić pamięcią do wydarzeń z 20 kwietnia 2023 roku, kiedy też miało miejsce zaćmienie w Baranie – być może wypłynie temat, który się wówczas zarysował, żebyśmy mogli poczynić w nim postępy.

Prawdopodobne jest, że wraz z nowiem w Baranie pojawią się okoliczności, które sprowokują nas, by stanąć w obronie tego, czego chcemy, ale również, by zawalczyć o coś, co stanie się ważną składową naszego przyszłego sukcesu. W zależności od tego, w jakim miejscu naszych spraw jesteśmy, jakiś nowatorski temat może dopiero zakiełkować, może się zacząć kolejny etap przedsięwzięcia, którym się zajmujemy lub coś może się zakończyć z hukiem, żeby od razu pojawiły się nowe wyzwania. W jakim obszarze życia niespodzianka się pojawi, wynikać będzie tego, w jaki sposób zaćmienie oddziałuje na horoskop urodzeniowy.

Najważniejszym wpływem tego zaćmienia Słońca jest zachęta, żebyśmy na ważny dla nas aspekt życia spojrzeli inaczej niż dotąd. Wyobraźmy sobie, że każdego ranka rodzimy się na nowo – niezależnie od tego, co działo się dotąd, mamy świeży start. Co byśmy zrobili w taki poranek? Opłaca się teraz otworzyć się na nieplanowane – kiedy na niebie panują energie Barana, nie ma powodów, żeby bać się spontaniczności i nie ufać życiu. Chociaż nie wiemy, jak przebiegnie nasza nowa droga, warto w nią wyruszyć.

Podczas zaćmienia Słońca 8 kwietnia będą uściślać się dwa aspekty astrologiczne: koniunkcja Marsa i Saturna w Rybach oraz koniunkcja Jowisza i Urana w Byku, pozostające ze sobą w harmonijnym układzie. To dobry prognostyk dla spraw, które zainicjujemy tej wiosny, ponieważ Mars z Saturnem dodadzą nam konsekwencji w działaniu, co przyniesie długofalowe efekty, a para Jowisza i Urana stworzy dla nas pomyślne i zupełnie niespodziewane okoliczności, z których grzechem będzie nie skorzystać.

5 rad na czas zaćmień Słońca

 1. Zachowaj spokój, kontrolując emocje. Energia zaćmień bywa ekstremalna, dlatego sięgnij po sposoby, dzięki którym zachowasz wewnętrzną równowagę.
 2. W sam dzień zaćmienia nie podejmuj ważnych decyzji. Odczekaj klika dni – wtedy lepiej zrozumiesz, dokąd zmierzają nowe sprawy; coś się jeszcze wyjaśni.
 3. Odpuść kontrolę i zaufaj biegowi wydarzeń.
 4. Zachowaj czujność, wypatrując nowych możliwości, ale równocześnie zaakceptuj, że pewne aspekty twojego życia właśnie kończą swój bieg.
 5. Jeśli zaćmienie Słońca ma miejsce w okolicach twoich urodzin lub w ważnym punkcie horoskopu natalnego, może to oznaczać znaczącą zmianę w życiu. Pomyśl o niej jak o odrodzeniu.

Co zaćmienie Słońca i nów Księżyca w Baranie przyniosą każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Zaćmienie Słońca w twoim znaku i w twoim pierwszym domu astrologicznym zwiastuje pewien dramatyzm. Pohamuj swoją ognistą naturę i zachowaj choć odrobinę powściągliwości. Pewien rozdział życia dobiega końca, otwierając drzwi do napisania zupełnie nowej historii – rozpoznaj zmianę. Kilka dni po zaćmieniu odrodzisz się jak feniks z popiołów.

Byk: Zaćmieniowy nów w dwunastym domu zachęci cię, byś zajrzał do swojego wnętrza. Jeśli możesz, zrób sobie wolny dzień. Spędź ten czas w samotności, najlepiej w otoczeniu natury – zastanów się, w jakim momencie życia obecnie jesteś i dokąd chcesz iść dalej. Jeśli zmagasz się teraz z jakąś trudnością, objawi ci się rozwiązanie. Pomyśl o większej zmianie życia.

Bliźnięta: Jesteście najbardziej towarzyskim znakiem z kręgiem znajomych tak rozległym jak kula ziemska. Ale w czasie zaćmienia Słońca, tranzytującego wasz jedenasty dom przyjaciół i grup, możecie poczuć dezorientację. Jeśli przyjdzie wam skończyć jakieś znajomości, najprawdopodobniej będą to ludzie, z których wyrosłyście. Zróbcie miejsce dla nowych.

Rak: Przygotuj się na przyspieszenie kariery, ponieważ zaćmienie Słońca odwiedzi twój dziesiąty dom astrologiczny. Jeśli w tej sferze życia chowasz się w strefie komfortu, najwyższy czas ją opuścić i zacząć mierzyć wyżej. Otworzą się przed tobą nowe możliwości, ale musisz wykazać się choć odrobiną inicjatywy. Uwaga – może odezwać się w tobie syndrom oszusta.

Lew: Zaćmienie w dziewiątym domu otworzy ci możliwości do podróżowania, podjęcia studiów, wydania książki lub okazji do rozwoju osobistego. Wybieraj – w każdej z tych dziedzin poszerzysz horyzonty umysłowe, a może i zyskasz na popularności. Idź za tym, co podpowiadają ci twoje zainteresowania. Jeśli ci się znudziły, rzuć je i zajmij czymś nowym.

Panna: Nowy start finansowy – zaćmienie Słońca w twoim ósmym domu astrologicznym przyniesie ci sporą pozytywną niespodziankę dotyczącą pieniędzy, które do ciebie spłyną. Przekonasz się, że nie jest potrzebny wysiłek, by cieszyć się materialną swobodą. Darowizna, ugoda, podwyżka, zwrot inwestycji, prezent – po prostu przyjmij i okaż wdzięczność życiu.

Waga: Uwielbiasz żyć w relacjach, ale teraz zaćmienie Słońca w siódmym domu postawi cię przed koniecznością podniesienia ich standardów. Niektóre osoby znikną z twojego pola widzenia i chociaż może ci się to wydawać niepokojące, stanie się to dla twojego najwyższego dobra. Pozwól im odejść, zwłaszcza jeśli są toksyczne. Zaprowadź równowagę w partnerstwie.

Skorpion: Zaćmienie Słońca w szóstym domu astrologicznym wstrząśnie twoją pracą, zwłaszcza w aspekcie jej organizacji oraz współpracowników. Możliwe również, że dostaniesz propozycję nowej pracy, która poprowadzi cię w ekscytującym kierunku. Chociaż nie jesteś z tych, którzy lubią nagłe zmiany, tej ofercie nie będziesz w stanie się oprzeć.

Strzelec: Jeśli jesteś singlem, to zaćmienie może przynieść miłe niespodzianki, ponieważ będzie miało miejsce w piątym domu astrologicznym. Możliwe, że niespodziewana iskra w istniejącym związku przeniesie go na wyższy level. Najlepiej pozostać otwartym i zobaczyć, jak potoczą się sprawy. Jeśli masz jakąś twórczą blokadę, przestanie ona istnieć.

Koziorożec: Zaćmienie Słońca w czwartym domu zada ci pytanie: czy podoba ci się twoje obecne miejsce zamieszkania? Energia Barana zachęci cię do remontu, zmiany wystroju albo nawet przeprowadzki. Pod lupę weźmiesz też zależności rodzinne i tym, które cię ograniczają, powiesz: dość! Jeśli będzie trzeba, zerwiesz nawet pewne rodzinne kontakty.

Wodnik: Zaćmienie Słońca w trzecim domu sprawi, że zaczniesz krystalicznie jasno myśleć – znikną wątpliwości, zmartwienia i blokady mentalne, które oddzielały cię od decyzji, co chcesz robić, żeby być spełnionym człowiekiem. Przekonasz się, że pewne układy biznesowe dobiegają właśnie końca, a ciebie czeka zupełnie nowa ścieżka rozwoju intelektualnego.

Ryby: Pieniądze zwykle nie są tym, co zaprząta wam głowę, ale zaćmienie Słońca skieruje waszą uwagę na temat zarobków. Nagle może pojawić się nowe ich źródło, możecie też wpaść na genialny i opłacalny pomysł. Niewykluczone, że z hukiem pożegnacie stare zajęcie kosztem nowego, bardziej ekscytującego. Nie martwcie się – ta rewolucja wkrótce zasili wasze konto.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze