1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Najlepiej dobrane pary przyjaciół wśród znaków zodiaku

Najlepiej dobrane pary przyjaciół wśród znaków zodiaku

(Fot. Sarayut Thaneerat/Getty Images)
(Fot. Sarayut Thaneerat/Getty Images)
Lew z Wagą prowadzą celebryckie życie, Byk z Rybami spacerują po lesie, a Skorpion i Koziorożec wymieniają się poglądami na życie. Kto przyjaźni się z kim w zodiaku i co z tego wynika?

Baran i Bliźnięta – przygody i wygłupy

Baran i Bliźnięta wydobywają z siebie skłonność do psot. Gdy się przyjaźnią, są szczęśliwi, że znaleźli kogoś, kto ma tyle samo energii i zaraźliwej radości życia. To dynamiczna i stymulująca relacja. Ogień – żywioł Barana – potrzebuje powietrza, aby się palić, a powietrze – żywioł Bliźniąt – potrzebuje ognia, aby się poruszać. Dlatego w przyjaźni wzajemnie się inspirują i motywują. Elastyczne, zmienne Bliźnięta z łatwością dostosują się do Barana, który jest urodzonym przywódcą i inicjatorem. Ich wspólna cecha – czerpanie z życia garściami – sprawia, że potrafią razem się nim cieszyć. Lubią razem imprezować, bo i jedno, i drugie jest towarzyskie, a także eksplorować świat podczas podróży. Ich przyjaźń jest żywa i zabawna.

Potencjalne obszary konfliktu? Impulsywność i intensywność Barana mogą nie współgrać z wyluzowaną, ale i nieco obojętną naturą Bliźniąt, które mogą się poczuć tym przytłoczone. Barana z kolei może złościć niezdecydowanie Bliźniąt. Niezbędne jest tu zrozumienie odmiennych punktów widzenia. Baran, przyjaźniąc się z Bliźniętami, ma szansę zwolnić i nauczyć się słuchać pomysłów Bliźniąt, podczas gdy te mogą poćwiczyć asertywność w wyrażaniu potrzeb i wyznaczaniu granic.

Byk i Ryby – leśne spacery i wernisaże

W przyjaźni Byk i Ryby są kompatybilne. Ziemski Byk zapewnia stabilność i praktyczność, wodne Ryby zaś wnoszą do relacji emocjonalną głębię i kreatywność. Jako przyjaciele doskonale się uzupełniają. Podzielają artystyczne zainteresowania, mają równie wysublimowane poczucie estetyki, a także uwielbiają bliskość natury – to ich zbliża. Byk jest nieoceniony w dawaniu praktycznych rad i wsparcia dla twórczych wysiłków Ryb, podczas gdy Ryby pomagają Bykowi rozbudzić duchowość. W interakcjach społecznych Byk i Ryby preferują ciche i spokojne otoczenie. Wolą kameralne spotkania z bliskimi przyjaciółmi niż duże, hałaśliwe imprezy. Zarówno Byk, jak i Ryby potrafią się relaksować.

Napięcia między tymi przyjaciółmi mogą wynikać z tego, że Byk, będąc znakiem stałym, pragnie przewidywalności, co może kolidować ze zmienną naturą Ryb, które wolą płynąć z prądem. Opór Byka wobec zmian może niecierpliwić Ryby, podczas gdy niejasność Ryb może irytować Byka. Aby uniknąć konfliktów, potrzebna jest praca nad kompromisem. Jeśli Byk będzie bardziej ufny, a Ryby poukładane – bez trudu znajdą nić porozumienia.

Rak i Panna – wzajemna uważność i wsparcie

Wrażliwość wodnego Raka i analityczne podejście do życia ziemskiej Panny idealnie się uzupełniają. Znaki te jako przyjaciele tworzą harmonijną więź, która daje fundament ugruntowanej i niezawodnej relacji. Ich wspólnymi cechami są lojalność i uważność na drugiego człowieka, dlatego mogą na sobie polegać – wspierają się i rozumieją. To oni w całym zodiaku są najbardziej pomocni i altruistyczni. W punkt wyczuwają swoje emocje, co ułatwia im zwierzanie się sobie. Dla ich przyjaźni istotne jest również to, że oboje wykazują dbałość o szczegóły, co pozwala im dobrze współpracować i pomagać sobie w osiąganiu celów.

Zarzewiem konfliktu tej przyjacielskiej pary może być zmienność nastrojów Raka, co logiczną Pannę często wyprowadza z równowagi. Perfekcjonizm Panny zaś może powodować napięcie u Raka, któremu może się wydawać, że nie jest w stanie spełnić wygórowanych standardów Panny. Na szczęście oba te znaki są na tyle empatyczne, że potrafią się wczuć w drugą stronę i długo nie trzymają urazy. Emocjonalność Raka otwiera bardziej powściągliwą Pannę, która Rakowi daje poczucie bezpieczeństwa swoim oddaniem.

Lew i Waga – celebrycki błysk i zakupy

Ognista energia Lwa i zaciekawienie życiem powietrznej Wagi czynią z nich przyjacielski duet idealny do wspólnego brylowania w towarzystwie. Lew w tej relacji dostarcza pasję, a Waga – intelektualną stymulację. Lew jest znakiem stałym, a Waga kardynalnym, co oznacza, że mogą się wzajemnie równoważyć, przy czym pierwszy zapewnia stałość swojego wpływu, a drugi świeżą perspektywę. Tą parę łączy miłość do luksusu, kreatywność w myśleniu (Waga) i działaniu (Lew) oraz dar przyciągania ludzi i bycia w centrum uwagi. Uwielbiają razem uczestniczyć w imprezach, kulturalnych wydarzeniach i prestiżowych spotkaniach. Oboje mają naturalny urok, który sprawia, że ​​są popularni i zazwyczaj lądują w centrum uwagi.

Zgrzyty między nimi mogą się pojawiać z tego powodu, że Lew bywa uparcie dominujący, a Waga potrafi się wycofać, żeby uniknąć konfliktu. Dlatego mogą mieć trudności ze wspólnym podejmowaniem decyzji, przy czym Lew może się denerwować niechęcią Wagi do zajęcia stanowiska. W takich sytuacjach Lew zwykle pierwszy wyciąga dłoń na zgodę, bo jest wspaniałomyślny, i razem idą na zakupy lub na kolację do modnej restauracji.

Skorpion i Koziorożec – zaangażowanie i głębokie rozmowy

Skorpion, będący znakiem należącym do żywiołu wody, wnosi do tej relacji wsparcie emocjonalne, podczas gdy ziemski Koziorożec organizację działań. Skomplikowana natura Skorpiona znajduje uzupełnienie w na wskroś praktycznym Koziorożcu – w tym się dopełniają. Najważniejsze podobieństwo zaś, które ich czyni fantastycznymi przyjaciółmi, to gotowość do zaangażowania. Zarówno Skorpion, jak i Koziorożec wysoko cenią sobie lojalność i poświęcenie – dlatego do przyjaźni, podobnie jak do każdej innej relacji, podchodzą poważnie i odpowiedzialnie, a co za tym idzie – zawsze mogą na siebie liczyć. Znaki te często bywają pracoholikami, więc pod tym względem dobrze się rozumieją. Cenią sobie głębokie rozmowy, podczas których dzielą się swoimi przemyśleniami.

Poróżnić ich może odmienna temperatura uczuć. Intensywność emocji Skorpiona budzi u skrytego Koziorożca lęk przed utratą kontroli z powodu tych dramatów. A Skorpion może postrzegać skupienie Koziorożca na sukcesie materialnym jako płytkie. Jednak nawet gdy się ostro pokłócą, bo oboje są uparci, potem przeanalizują w zgodzie swoje argumenty i dojdą do kompromisu, bo im na sobie zależy.

Strzelec i Wodnik – odkrywanie świata i społeczne projekty

Oboje są niezależni i uwielbiają odkrywać nowe horyzonty. Strzelec i Wodnik wnoszą do swojej przyjaźni żywotność, czyniąc ją ekscytującą i pełną możliwości. Strzelec, znak ognia, i Wodnik, znak powietrza, podzielają podobny entuzjazm do życia, co sprawia, że mają silną więź. Są stworzeni do tego, by razem podróżować do dalekich miejsc albo angażować się w działania dla wyższych idei. Łączą ich podobieństwa: cenią sobie wolność, więc dają ją sobie nawzajem, lubią zbawiać świat i dyskutować o tym, więc się ze sobą nie nudzą, są otwarci na nowe znajomości, więc bawią się ze sobą również w większym gronie.

I Strzelec, i Wodnik mogą mieć trudności z dzieleniem się emocjami. Strzelec skrywa się za żartami, a Wodnik się dystansuje. Pierwszy może być nietaktowny, co najpewniej zrazi Wodnika, a drugi chłodny i oderwany od rzeczywistości, co może frustrować Strzelca. Przestrzeń do porozumienia znajdują dzięki temu, że starają się być autentyczni i w końcu – przy dobrej woli obu stron – znowu się do siebie zbliżają, by kontynuować satysfakcjonującą przyjaźń pełną przygód, ale i ambitnych projektów.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze