Najpiękniejsze dodatki do domu, które zmienią go w przytulne miejsce

Najpiękniejsze dodatki do domu, które zmienią go w przytulne miejsce
fot. iStock

Otulające pięknym zapachem świecie, wygodne poduszki, ręcznie plecione kosze na drobiazgi – sposobów, aby wprowadzić przytulną atmosferę w mieszkaniu jest mnóstwo, a niektóre to wyłącznie kwestia kilku niewielkich dodatków.

Świece i kadzidła

Choć nie każdy z nas to fan aromatycznych zapachów i delikatnego dymu w mieszkaniu, świece z naturalnych składników to jeden z najlepszych sposobów na wprowadzenie przytulnej, otulającej atmosfery i zadbanie o piękny zapach we własnych wnętrzach.

Jedne z najpiękniejszych świec zapachowych to te, które przywołują w pamięci najpiękniejsze momenty i wspomnienia. Yankee Candle posiada gamę przeróżnych, intensywnych i bardziej subtelnych zapachów, które wprowadzą do mieszkania szczególną atmosferę. Nam podobają się zwłaszcza te, które kojarzą nam się z leniwymi, niedzielnymi popołudniami – warm casmere czy a calm & quite place, ale w portfolio marki znajdziemy także mnóstwo szalonych zapachów – bunny treats, chocolate eggs czy rice, milk and honey.

Innym sposobem na przywołanie najpiękniejszych zapachów w mieszkaniu jest wypróbowanie perfum do wnętrz. Marka Candly&Co. wykorzystuje w swoich produktach wosk wegański, który sprawia, że świece wytrzymują wyjątkowo długo i wolno rozprowadzają zapach (dzięki czemu jest on delikatny i nieinwazyjny). Perfumy umieszczone są w eleganckich i pasujących do wystroju w stylu boho dyfuzorów, w których można wykorzystać przeróżne nuty zapachowe: cytrusy, cynamon, kumin czy kaszmirowiec. Intensywność dyfuzora można stopniować: 3-4 patyczki włożone do dyfuzora dadzą subtelną intensywność, użycie wszystkich 8 patyczków pozwoli na uzyskanie pełnego zapachu.

ZAMÓW

E-WYDANIE

Dla tych, którzy uwielbiają nieco tajemnicze zapachy polecamy kadzidła do domu, które dostaniecie na stronie galilu.pl. Zwłaszcza te wytwarzane tradycyjnymi technikami na japońskiej wyspie Awaji, z delikatnym dymem, który ma przyjemny aromat drewna wyrzuconego na morski brzeg, rodzynek, jaśminu i immortelle. „Zgodnie z legendą pewnego dnia morze wyrzuciło na plażę pień drzewa agarowego. Mieszkańcy wyspy spalili je, a zapach był tak oszałamiający, że postanowili ofiarować je w darze cesarzowi i zbudowali później na tym miejscu sanktuarium”. Idealnym dodatkiem będzie subtelna świeczka, która wprost porywa w baśniową podróż do krainy zapachu.

Koce i poduchy

Łagodne pastele, szarości i beże – te kolory dominują w stylistyce wnętrzarskiej. Będą pasowały do stylu skandynawskiego i idealnie sprawdzą się jako uzupełnienie wnętrza salonu czy sypialni. W tym przypadku stawiamy na ilość – im więcej poduszek, tym przytulniej. Dobrym pomysłem na pomieszczenie koca czy poduszki będzie wiklinowy kosz, który wyjątkowo dobrze sprawdza się w każdej aranżacji.

Plakaty i zdjęcia

Nie ma to jak stworzyć własną, małą galerię sztuki. Nie musi składać się z prawdziwych dzieł sztuki, zwłaszcza że od dawna lansuje się trend nagromadzenia plakatów. Zwłaszcza tych przedstawiających botaniczne nadruki albo tych inspirowanych abstrakcjonizmem. Modne są także grafiki nawiązujące stylistyką do poprzedniej epoki – surowe, z „przesłaniem”.

ZAMÓW

E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>