fbpx

iPolak – aplikacja na wakacje

iPolak - aplikacja na wakacje
appstore

Początek wakacje zaczął się niezbyt optymistycznie. Zamachy terrorystyczne we Francji, Tunezji oraz Kuwejcie, znacznie osłabiły globalne poczucie bezpieczeństwa. Podpowiadamy co zrobić, by zmaksymalizować swoje bezpieczeństwo, w trakcie zagranicznej podróży.
W ubiegły piątek, MSZ zaprezentową nową odsłonę bezpłatnejaplikacji iPolak oraz poradnika www.polakzagranica.msz.gov.pl zawierającego aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju. W nowej odsłonie oba produkty, przygotowane przez MSZ z myślą o Polakach udających się w podróż za granicę, wzbogacono o przydatne dla użytkowników funkcje i dostosowane do wymagań nowoczesnych urządzeń.

Aplikację iPolak (www.msz.gov.pl/ipolak) możemy zainstalować na smartfonie lub tablecie, który zabierzemy ze sobą na wakacje. To niezbędnik w podróży, który wskaże drogę do najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej. iPolak w łatwy sposób umożliwia też zapoznawanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, w których obowiązuje czterostopniowa skala (od „zachowaj zwykłą ostrożność”, po „opuść natychmiast”). Dzięki telefonowi alarmowemu, wybieranemu jednym przyciskiem S.O.S., w niebezpiecznej sytuacji, użytkownik smartfonu czy tabletu łatwo skontaktuje się z najbliższą polską placówką dyplomatyczną.

Przed wakacyjną wyprawą warto skorzystać także z innych narzędzi konsularnych MSZ, które zwiększają bezpieczeństwo w czasie podróży. Jednym z nich jest serwis „Odyseusz” (www.odyseusz.msz.gov.pl) umożliwiający łatwą rejestrację naszego wyjazdu do innego kraju.

Źródło: MSZ