fbpx

Pierwszy hotel prowadzony przez roboty

Pierwszy hotel prowadzony przez roboty otwarty
Henn-na Hotel

Jeżeli wybieracie się do Japonii, mamy dla was prawdziwie gorącą informację. W dniu dzisiejszym otwarty został pierwszy hotel prowadzony przez roboty.

Dziś został otwarty został Henn-na Hotel, pierwszy na świecie hotel prowadzony przez roboty. Miejsce to zapewne już może zagościć na liście najbardziej ekstrawaganckich hoteli świata. Roboty przywitają nas w recepcji, jak również zaniosą do pokojów gości bagaż, przyjmą zamówienia, przygotują kawę i, co najważniejsze, posprzątają. By ułatwić komunikację, „Actroidy” (tak właśnie nazywają się ów androidy), mogą pochwalić się znajomością japońskiego, chińskiego, koreańskiego i angielskiego. Co ważne, komunikują się nie tylko głosem, ale również mową ciała, potrafią się uśmiechać czy okazywać niezadowolenie.

Hotel w chwili obecnej posiada 72 pokoje, a wstęp do pokoju udostępniany jest na podstawie zgodności skanu twarzy. Cena za nocleg w pokoju jednoosobowym to około 60$. Chętni jesteście na tak egzotyczne wakacje z robotami, czy jednak wolelibyście wybrać hotel z kloców Lego?