1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Pełnia Kwiatowego Księżyca z zaćmieniem

Majowa pełnia Księżyca (Fot. iStock)
Majowa pełnia Księżyca (Fot. iStock)
5 maja o godzinie 19.34 na niebie wydarzy się półcieniowe zaćmienie Księżyca w Skorpionie. Spraw sobie bukiet kolorowych wiosennych kwiatów z okazji majowej pełni i świętuj alchemiczny proces odrodzenia. Otwórz się na zmiany.  

Zaćmienie Księżyca 5 dnia w 5 miesiącu roku na 14 stopniu Skorpiona zapowiada zmiany, których się nie spodziewamy. Energia numerologicznej Piątki mówi tak: „Oczekuj nieoczekiwanego, odrzuć przywiązania, wybierz wolność, odwróć kota ogonem i zmień perspektywę”.

Piątka zawsze stawia na lekkość, ale często też niesie drastyczne zakończenia i zwroty akcji, których wcześniej nie potrafiliśmy sobie nawet wyobrazić. Tak uwalania od niepotrzebnej kontroli i złudnych ograniczeń. Księżyc w Skorpionie sprawi, że podczas tego zaćmienia wyjdą na jaw tajemnice, które mamy sami przed sobą – z tego powodu możliwe są wybuchy tłumionych emocji. Jeśli nosimy w sobie poczucie krzywdy – dojdzie ono teraz do głosu, by stać się motywacją do walki o sprawiedliwość i wyrównanie.

Pełnia na osi Byk – Skorpion wzmocni determinację, oświetli najgłębsze pragnienia i ambicje oraz ujawni potrzebę stabilizacji i bezpieczeństwa finansowego. Właśnie wokół tych tematów pojawią się emocje. Byk i Skorpion to najbardziej uparte znaki zodiaku i to ich nieprzejednanie poczujemy w sobie. Stawiają na najwyższą jakość i maksymalne zaangażowanie – dlatego podczas tego zaćmienia nikt nie ustąpi, a tematy tabu przestaną być tajemnicą. Skorpion to specjalista od długów, manipulacji pieniędzmi, toksycznej współzależności, uczuciowych obsesji, dominacji oraz tajemnic alkowy. Obdarzy nas odwagą, by się tymi obszarami życia zająć.

Majowe zaćmienie pokaże, jak wykorzystać mrok, by odrodzić się na nowo. Kreatywność, podobnie jak życie ludzkie, zaczyna się w ciemności. Merkury przebywa jeszcze w retrogradacji, więc trzeba będzie pochylić się nad niezałatwionymi sprawami z przeszłości.Pełnia uaktywni energię Urana, który znajdzie się tego dnia w pobliżu Słońca. Planeta ta, podobnie jak wibracja Piątki, przynosi wstrząsy zewnętrzne i wewnętrzne. Wyznacza moment, w którym mówimy „dość”, żeby uwolnić twórczą energię i zacząć kreować życie po swojemu. To, co możemy zrobić, to pozwolić odejść temu, co właśnie chyli się ku upadkowi i przyjąć najbardziej dziwaczne niespodzianki. Harmonijne połączenie Słońca z Marsem doda nam siły do działania i skuteczności, a silna obsada planet w Byku sprawi, że jeśli wyznaczymy sobie odpowiedni cel – z uporem godnym podziwu osiągniemy go w ciągu kolejnych sześciu miesięcy, które dzielą nas od następnych zaćmień.

Co zaćmienie Kwiatowego Księżyca przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Zaćmienie Księżyca w domu rządzonym przez Skorpiona ujawni twoje mroczne tajemnice. Możesz doznać czegoś w rodzaju oświecenia, bo odkryjesz toksyczne uzależnienia, które blokują przepływ twojej twórczej energii. Przy okazji wpadniesz też na trop jakichś ukrytych zasobów, które albo nosisz w sobie, albo są tuż obok, ale dotąd ich nie widziałeś. Na pierwszym planie znajdzie się temat finansów i wspólnego majątku.

Byk: Dzięki obecności zaćmienia w siódmym domu relacji dowiesz się, na jakie układy poszedłeś, żeby poczuć się bezpiecznie i komfortowo pod względem finansowym, i na jakie ustępstwa się zdecydowałeś, żeby otrzymać wsparcie. Poczujesz, że sporo za to płacisz, a cenie tej na imię wolność. Uran i inne planety w Byku, przebywając w twoim pierwszym domu w opozycji do Księżyca, nakłonią cię, żebyś postawił na swoje dobro. Wygoda kontra niezależność i szczerość wobec siebie? Wybieraj.

Bliźnięta: Co sprawia, że rano chce wam się wstać i zacząć dzień? Zaćmienie Kwiatowego Księżyca w waszym szóstym domu codziennej rutyny spowoduje, że zerwiecie z dotychczasowym rozkładem dnia. Postawcie go na głowie. Przestańcie się usprawiedliwiać – przejdźcie na optymalną dla siebie dietę i zajmijcie się samoopieką na najwyższym poziomie. Opozycyjne do Księżyca Słońce w dwunastym domu ukaże wam nieświadome wzorce, które wami rządzą i nie pozwalają wyjść z chaosu i powierzchowności.Rak: Samorealizacja, miłość własna i potrzeba uznania – z tymi tematami się zmierzysz podczas zaćmienia, ponieważ Kwiatowy Księżyc odwiedzi twój piąty dom. To tematy, z którymi nie zawsze sobie radzisz, ale teraz energia Urana i planet w upartym Byku pomogą ci sięgnąć po zdrowy egoizm. Warunkiem odrodzenia jest rezygnacja z toksycznych współzależności, byś mógł zajaśnieć swoim światłem i podążyć swoją ścieżką.

Lew: Majowa pełnia w nieustępliwym Skorpionie w twoim czwartym domu odpowiedzialnym za rodzinne korzenie oświetli mroczne dziedzictwo twoich przodków. Wzorce, które niesiesz, z pewnością ci już nie służą. Z poszanowaniem przeszłości porzuć uwarunkowania, które nie pozwalają rozwinąć ci skrzydeł – zwłaszcza w rozwoju kariery i sięgnięciu po prestiż. Słońce i inne planety w Byku w twoim dziesiątym domu życia zawodowego podpowiedzą ci, co możesz zrobić, żeby odnieść upragniony sukces.

Panna: Odwiedziny Kwiatowego Księżyca w domu Merkurego oznaczają napływ informacji, dzięki którym dowiesz się wielu ciekawych rzeczy. Zaćmienie odsłoni prawdę i przyniesie dotąd niewypowiedziane słowa – jest ogromna szansa, że poczujesz ulgę, bo będziesz wiedziała, na czym stoisz. Słońce i inne planety w Byku odwiedzą twój dziewiąty dom, dzięki czemu zweryfikujesz swoją filozofię życia. To również dom Jowisza – spodziewaj się finansowych profitów.

Waga: Uważasz, że zbytnie zaabsorbowanie finansami, a zwłaszcza rozmowy na ten temat, nie jest w dobrym stylu, ale majowa pełnia w znakach, które kochają pieniądze, to zmieni. Uświadomisz sobie, jak stan konta wpływa na twoje poczucie wartości oraz bezpieczeństwa. Będziesz chciała wiedzieć, jak zaplanować wydatki i jak zarządzić źródłami zarobków, żeby zrealizować swoje pragnienia. Kwestia wspólnego majątku też może zrobić się gorąca.Skorpion: Praca z cieniem to twój konik. Lubisz tematy transcendencji i dochodzenia do granicy wytrzymałości bólu emocjonalnego. Dlatego z kryzysów wychodzisz zwycięsko – wzmacniasz w ten sposób swoją psychiczną odporność. Zaćmienie w twoim znaku w pierwszym domu sprawi, że wejrzysz w siebie z ogromną dociekliwością, ale tym razem to, co odkryjesz, będzie błyszczeć jak brylant w słońcu. To pełnia, dzięki której uświadomisz swoją moc, a to podniesie poziom szczęścia w twoich relacjach.

Strzelec: Czy potrafisz poddawać się nurtowi życia, czy masz w sobie zaufanie? Co wypierasz ze świadomości i udajesz, że tego nie czujesz? Z tymi pytaniami skonfrontuje cię Kwiatowy Księżyc, przemierzając podczas zaćmienia twój dwunasty dom. Owszem, zazwyczaj wierzysz w swoją szczęśliwą gwiazdę i masz poczucie, że wszechświat się tobą opiekuje, ale czy przez nieokiełznaną aktywność nie umyka ci twoja ciemniejsza strona? Zatrzymaj się i pomedytuj nad tym.

Koziorożec: Na czym zbudowałeś swoje poczucie przynależności do ludzi, z którymi się przyjaźnisz, z którymi pracujesz lub łączy cię jakaś pasja? Majowa pełnia w jedenastym domu grup społecznych ujawni fundamenty tych układów. Może trzeba coś oczyścić lub wyjaśnić? Księżyc w Skorpionie przyjdzie tu z pomocą. Na plan pierwszy wysunie się potrzeba szczerej komunikacji i jasności, kto kim jest i od kogo zależy.Wodnik: Spodziewaj się wstrząsających wydarzeń w pracy. Twój patron Uran, który zaktywizuje pełnię Kwiatowego Księżyca, nie pozwoli ci na spokojne życie w tym obszarze. Nadszedł bowiem czas na zmiany, i to duże. Nie obawiaj się nowego, pozwól sobie na ryzyko, a wszystko będzie dobrze. Rewolucja w życiu zawodowym odbije się także na domowym – do głosu dojdą emocje i racje różnych stron. Jak zwykle pomogą ci opanowanie i chłodna kalkulacja, choć o to podczas pełni może być trudno.

Ryby: Jeśli jesteście w jakimś temacie zbyt optymistyczne i nosicie różowe okulary, podczas zaćmienia Księżyca spadną one z hukiem. Jego odwiedziny w dziewiątym domu sprawią, że złudne wyobrażenia, które dają wam pozorne poczucie bezpieczeństwa, przestaną was blokować przed działaniem. Realne spojrzenie na sprawy okaże się uwalniające, poza tym przyjdą niespodziewane dobre wiadomości, które odwrócą bieg spraw. Wasza wrodzona elastyczność pomoże wam się z tym uporać.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze