1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Jak dbać o biustonosze?

Jak dbać o biustonosze?

123rf.com
Czy potrafimy właściwie traktować bieliznę i co zrobić, by służyła nam jak najdłużej w doskonałej kondycji, tłumaczy Beata Marek, brafitterka marki Dalia.

Pranie biustonoszy to niełatwe zadanie. Niestety kobiety często zapominają o delikatnej formie tej części garderoby, która wymaga specjalnego traktowania. Ważne, aby prać biustonosze w delikatny sposób, ale bardzo dokładnie, ponieważ ciało pozostawia na tkaninie ślady złuszczonego naskórka, potu, balsamów, antyperspirantów czy perfum. A w takim środowisku chętnie rozwijają się bakterie.

Oto kilka zasad zasadach dotyczących prania i przechowywania biustonoszy, przygotowanych przez brafitterkę marki Dalia

1. Staników z fiszbinami nie pierzmy  nigdy w pralce. Ten delikatny element może się trwale zdeformować, a miseczki powyginać. Ręcznie należy prać też wrażliwe materiały i subtelne koronki. Warto używać delikatnych płatków mydlanych i płynów do prania

Sprawdź  biustonosze bez fiszbin

2. Większość producentów zaleca delikatne pranie ręczne, jeśli jednak zdecydujemy się na wrzucenie bielizny do pralki –  robimy to na własną odpowiedzialność. Włóżmy wtedy jedną miseczkę w drugą i umieśćmy biustonosz w specjalnie zawiązywanym woreczku, by nie splątał się z innymi ubraniami i nie powyginał. Nie stosujmy klasycznego proszku do prania, gdyż powoduje zżółknięcie gumek.

3. Nie stosujmy gorącej wody, która może zniszczyć tkaninę. Używając pralki, należy ustawić temperaturę na maksymalnie 40 stopni.

4. Nie płuczmy bielizny w płynach zmiękczających, gdyż uszkadzają delikatne włókna materiału.

5. Suszmy w pozycji rozwieszonej lub na płasko (nie na słońcu czy kaloryferze, gdyż niszczą kolory).

6. Sposób przechowywania ma wpływ na żywotność biustonoszy. Warto wygospodarować w szafie odrębne miejsce dla nich i nie kłaść ich razem z paskami czy innymi akcesoriami, ponieważ ostre krawędzi tych przedmiotów mogą zaciągnąć delikatny materiał. Biustonosze najlepiej układać „miseczka w miseczkę” lub ułożone jeden za drugim, bez składania i wyginania.  Można kupić także  specjalne separatory i umieścić w odpowiedniej komorze po jednym modelu. Biustonoszy nie przechowujemy też w pobliżu skarpetek, spódnic czy płaszczy, gdyż mogą łatwo pochłaniać niepożądane zapachy. W podróży warto skorzystać z saszetek na bieliznę.

źródło: mat.pras. Dalia

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze