1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Letnia ochrona skóry – zadbaj o siebie jeszcze lepiej!

Letnia ochrona skóry – zadbaj o siebie jeszcze lepiej!

Wiosna rozpieszcza nas piękną pogodą i pełnym słońcem, a to dopiero początek. Za pasem letni żar i wakacyjny relaks. Jak zadbać o skórę, by nie tylko pięknie ją opalić, ale też utrzymać promienną, gładką i nawilżoną?

Poznaj sposoby na pielęgnację skóry latem, oparte o najstarszą, azjatycką tradycję!

Odwieczne zasady podstawą „wiecznej młodości”

Czy wiesz, że za sekretem azjatyckiego piękna i idealnie gładkiej skóry kryje się cały szereg rytuałów, bez których dzień Japonki nie może się w pełni rozpocząć? Już od czasów średniowiecza w Japonii praktykuje się zasadę, że piękno leży w naturze, czyli w naszym wnętrzu. Z kolei z twarzy można wyczytać wszystko, co chce przekazać nasz organizm. Właśnie twarz mówi o nadmiarach i niedoborach temperatury czy wilgoci, wpływie otoczenia na ogólną kondycję, pokazuje przemęczenie, strach, stres. Żeby więc osiągnąć spektakularny i długotrwały efekt, należy zadbać o regularność, dokładność i samodyscyplinę, a także dobrać odpowiednie, azjatyckie kosmetyki.

Azjatyckie kosmetyki uzupełnieniem codziennej pielęgnacji twarzy latem

Zacznijmy od tego, że rytuał codziennej pielęgnacji twarzy, zgodnie z japońskimi zasadami, zaczynamy od dokładnego oczyszczenia twarzy. Azjatki wykorzystują do tego zarówno kosmetyki do demakijażu, jak też olejki, pianki i peelingi. Następnie tonizują oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Gdy cera jest już pozbawiona zanieczyszczeń, przechodzimy do nawilżania. Nie jest to jednak etap, w którym wystarczy nałożyć krem nawilżający. Trzeba dobrze zadbać o każdą partię skóry i zadbać o dogłębne nawilżenie i odżywienie. Dlatego też w krajach azjatyckich wykorzystuje się esencję nawilżającą, nawilżającą maseczkę, serum lub mleczko nawilżające, a następnie aplikują krem pod oczy – zależnie od pory dnia będzie to krem na noc lub na dzień.

Tak przygotowana cera jest gotowa do wykonania subtelnego i naturalnego makijażu.

nie są wyłącznym elementem dbania o urodę i doskonałą kondycję skóry. Jednym z elementów jest też regularne uzupełnianie codziennej pielęgnacji o masaż twarzy i zdecydowanie o zbilansowaną i zdrową dietę.

Latem zaś warto zadbać o to, by krem nawilżający posiadał dodatkowe filtry przeciwsłoneczne. pozwalają chronić skórę przed szkodliwym wpływem promieni UV. Wspomagają równomierną opaleniznę, zapobiegają nadmiernemu wysuszaniu skóry, przez które szybciej się ona starzeje i jest bardziej podatna na podrażnienia.

Jakie kosmetyki do opalania wybrać?

Jeśli pragniesz podążać za azjatyckimi zasadami dbania o cerę, wybieraj takie kosmetyki do opalania, które będą uzupełnieniem tych używanych do codziennej pielęgnacji. Naturalne składniki bogate w minerały i wyciągi kosmetyki znajdziesz na https://kontigo.com.pl/. Stosuj przeciwsłoneczne bazy pod makijaż, a jeśli nie planujesz go wykonywać, zadbaj o aplikację odpowiedniego kremu lub blokera słonecznego. . Po opalaniu, nagrzaną skórę ukoją mgiełki do twarzy i ciała, a także kremy po opalaniu. W dobrych sklepach kosmetycznych znajdziesz szeroką gamę produktów, które skutecznie ochronią Twoją skórę przed działaniem promieni słonecznych i jednocześnie nie zaburzą procesu dbania o skórę zgodnie z żelaznymi, azjatyckimi zasadami.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze