1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Codzienna pielęgnacja? Dowiedz się, jak wielką moc składników kryje ekstrakt z torfu!

Codzienna pielęgnacja? Dowiedz się, jak wielką moc składników kryje ekstrakt z torfu!

Codzienne rytuały pielęgnacyjne mają ogromny wpływ na kondycję naszej skóry. (Fot. materiał partnera)
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Codzienne rytuały pielęgnacyjne mają ogromny wpływ na kondycję naszej skóry, niezależnie od jej rodzaju. Chcąc zadbać o ich efektywność, warto postawić na naturalne składniki o multifunkcyjnym działaniu. Jednym z nich jest ekstrakt z torfu, który nieprzypadkowo znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce. Co w sobie kryje?

Jak pielęgnować skórę? Poszukaj odpowiedzi w naturze

Niejedna z nas codziennie poddaje swoją skórę pielęgnacyjnym rytuałom. Zdrowie i kondycja skóry zależą natomiast od sposobu ich przeprowadzenia i zastosowanych kosmetyków. Oczyszczając twarz i ciało, należy używać produktów bez mydła, które powoduje wysuszenia. W zamian za to warto podarować skórze substancje nawilżające i odżywcze, które wzmocnią naturalną barierę hydrolipidową.

Wszystkie typy skóry wymagają nawilżania, dlatego pod tym kątem należy dobierać kosmetyki do pielęgnacji i oczyszczania twarzy. Skóra naczynkowa wymaga składników odżywczych i wzmacniających naczynia krwionośne. Skóra sucha – lipidów. Tłusty typ skóry potrzebuje w codziennej pielęgnacji delikatnego złuszczania, by odblokować pory, ale jednocześnie ochrony przed wysuszeniem. Na każdy typ skóry świetnie wpływają substancje pochodzenia naturalnego. Jedną z nich jest torf, a konkretnie pozyskiwany z niego ekstrakt. Jakie ma zastosowanie w kosmetyce?

Torf, czyli bogactwo natury dojrzewające przez tysiące lat

Czym w zasadzie jest torf? To skała osadowa powstająca w wyniku niepełnego rozkładu szczątków roślin. Jego warstwy tworzą się przez tysiące lat w tempie najwyżej 1 mm rocznie, co sprawia, że obecnie wydobywany torf jest wolny od zanieczyszczeń. Jednocześnie stanowi skarbnicę związków organicznych i minerałów niezwykle cennych dla skóry. Pozyskiwany na tej podstawie ekstrakt ma ogromny potencjał, w służbie zadbanej skórze i stanowi cenny surowiec w kosmetologii.

Wszystkie zalety ekstraktu z torfu

Ekstrakt z torfu powstaje w laboratoriach, gdzie jest oczyszczany i poddawany specjalnym procesom, dzięki czemu zachowane zostają wszystkie cenne dla skóry substancje czynne i mikroelementy. znajdziemy w kremach do twarzy, płynach micelarnych, peelingach oraz wielu innych kosmetykach marki. W ofercie mamy do wyboru płyn micelarny, mleczko oraz żel do mycia twarzy i oczu, tonik-serum 2 w 1 oraz dwufazowy płyn do demakijażu oczu. Dzięki połączeniu mocy milionów roślin cała linia może wieloaspektowo wpływać na naszą skórę.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze