1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Codzienna pielęgnacja? Dowiedz się, jak wielką moc składników kryje ekstrakt z torfu!

Codzienne rytuały pielęgnacyjne mają ogromny wpływ na kondycję naszej skóry. (Fot. materiał partnera)
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Codzienne rytuały pielęgnacyjne mają ogromny wpływ na kondycję naszej skóry, niezależnie od jej rodzaju. Chcąc zadbać o ich efektywność, warto postawić na naturalne składniki o multifunkcyjnym działaniu. Jednym z nich jest ekstrakt z torfu, który nieprzypadkowo znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce. Co w sobie kryje?

Jak pielęgnować skórę? Poszukaj odpowiedzi w naturze

Niejedna z nas codziennie poddaje swoją skórę pielęgnacyjnym rytuałom. Zdrowie i kondycja skóry zależą natomiast od sposobu ich przeprowadzenia i zastosowanych kosmetyków. Oczyszczając twarz i ciało, należy używać produktów bez mydła, które powoduje wysuszenia. W zamian za to warto podarować skórze substancje nawilżające i odżywcze, które wzmocnią naturalną barierę hydrolipidową.

Wszystkie typy skóry wymagają nawilżania, dlatego pod tym kątem należy dobierać kosmetyki do pielęgnacji i oczyszczania twarzy. Skóra naczynkowa wymaga składników odżywczych i wzmacniających naczynia krwionośne. Skóra sucha – lipidów. Tłusty typ skóry potrzebuje w codziennej pielęgnacji delikatnego złuszczania, by odblokować pory, ale jednocześnie ochrony przed wysuszeniem. Na każdy typ skóry świetnie wpływają substancje pochodzenia naturalnego. Jedną z nich jest torf, a konkretnie pozyskiwany z niego ekstrakt. Jakie ma zastosowanie w kosmetyce?

Torf, czyli bogactwo natury dojrzewające przez tysiące lat

Czym w zasadzie jest torf? To skała osadowa powstająca w wyniku niepełnego rozkładu szczątków roślin. Jego warstwy tworzą się przez tysiące lat w tempie najwyżej 1 mm rocznie, co sprawia, że obecnie wydobywany torf jest wolny od zanieczyszczeń. Jednocześnie stanowi skarbnicę związków organicznych i minerałów niezwykle cennych dla skóry. Pozyskiwany na tej podstawie ekstrakt ma ogromny potencjał, w służbie zadbanej skórze i stanowi cenny surowiec w kosmetologii.

Wszystkie zalety ekstraktu z torfu

Ekstrakt z torfu powstaje w laboratoriach, gdzie jest oczyszczany i poddawany specjalnym procesom, dzięki czemu zachowane zostają wszystkie cenne dla skóry substancje czynne i mikroelementy. znajdziemy w kremach do twarzy, płynach micelarnych, peelingach oraz wielu innych kosmetykach marki. W ofercie mamy do wyboru płyn micelarny, mleczko oraz żel do mycia twarzy i oczu, tonik-serum 2 w 1 oraz dwufazowy płyn do demakijażu oczu. Dzięki połączeniu mocy milionów roślin cała linia może wieloaspektowo wpływać na naszą skórę.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze