1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Top 3 kosmetyczne kalendarze adwentowe

Top 3 kosmetyczne kalendarze adwentowe

Kalendarz adwentowy NYX (fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Kalendarz adwentowy to jedna z form odliczania od pierwszego dnia adwentu, aż do Wigilii Bożego Narodzenia. Już od kilku lat zwyczaj ten przenoszony jest na grunt kosmetyczny. Niektóre marki – rok w rok tworzą specjalnie zaprojektowane kalendarze z kosmetykami. Wszystko po to, aby uprzyjemnić czas oczekiwań oraz wprowadzić w magiczny, świąteczny czas. Trzeba przyznać, że cieszą się one dużą popularnością, bo pozwalają na przetestowanie wielu nowych produktów. Stanowią również doskonały pomysł na prezent.

Tak to się zaczęło

Kalendarz adwentowy Yankee Candle (fot. materiały prasowe)

Dawne kalendarze adwentowe wyglądały zupełnie inaczej, niż te, które oferują nam marki kosmetyczne. Jego pierwotne wersje stanowiły obrazki, które wieszano na ścianach, aby wzmacniać radość oczekiwania na święta. Innym sposobem było codzienne zapalanie jednej z 24 świeczek (zwyczaj ten z powodzeniem można kontynuować z ). Dopiero w 1902 roku powstał pierwszy, drukowany kalendarz adwentowy. Miał formę zegara z cyframi, który odmierzał czas od adwentu, aż po Wigilię Bożego Narodzenia. Popularną wersją kalendarza są oczywiście te na słodko i trzeba przyznać, że cieszą zarówno młodszych, jak i starszych konsumentów. Doskonałym prezentem są natomiast . Na rynku dostępnych jest wiele propozycji – na który z nich się zdecydować?

Kalendarz Adwentowy Makeup Revolution

Kalendarz adwentowy Makeup Revolution (fot. materiały prasowe)

to bez wątpienia bestseller, który co roku dostępny jest w nieco innej odsłonie. Tegoroczna wersja posiada czerwono-złotą, świąteczną szatę graficzną. Znaleźć w niej można między innymi: paletę cieni do powiek z uwielbianej serii Reloaded, kilka rozświetlaczy o unikatowych odcieniach, pomadki do ust o różnym wykończeniu, żel do brwi, a nawet małe, poręczne lusterko. Ten kalendarz sprawdzi się przede wszystkim u osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z makijażem. Jego zawartość pozwoli na stworzenie praktycznie całego makijażu twarzy, oczu i ust. Dodatkowo, w zestawie znajdziemy również puder, a nawet pędzle do makijażu. To prawdziwe spełnienie marzeń dla najmłodszych kobiet.

Dla bardziej wymagających klientek

Kalendarz adwentowy Lumene (fot. materiały prasowe)

Luksusową, wyjątkową propozycją jest . Na całość zestawu składa się 24 produkty, w tym 8 kosmetyków przeznaczonych do makijażu oraz 16 z kategorii pielęgnacyjnej. Marka Lumene dedykuje swoje produkty kobietom świadomym potrzeb swojej skóry, a ich działanie opiera o składniki pochodzące z arktycznej natury. W kalendarzu znaleźć można produkty z linii LAHDE – oparte na najczystszej, arktycznej wodzie źródlanej oraz wyciągu z brzozy. Dodatkowo, w zestawie znajdują się również kosmetyki z kolekcji VALO, które w swoim składzie posiadają ekstrakt z arktycznej maliny moroszki oraz nawilżający kwas hialuronowy. Taki kalendarz dedykowany jest dla kobiet 20+, 30+ i 40+ i umożliwi sprawdzenie wielu kosmetyków na własnej skórze.

Love Lust Disco – Kalendarz Adwentowy marki NYX Professional Makeup

Kalendarz adwentowy NYX (fot. materiały prasowe)

Równie ciekawą propozycją kalendarza adwentowego, jest . Love Lust Disco łączy w sobie aż 24 produkty przeznaczone do makijażu ust. W skład zestawu wchodzą same kultowe pomadki, np. z serii Creamy, Metallic czy Matte. Pozostawiają różne wykończenie na ustach i umożliwiają dostosowywanie efektu do własnych preferencji oraz poszczególnych makijaży. Dodatkowo, w kalendarzu znajduje się również nawilżający olejek do ust o właściwościach odżywczych. Kalendarz idealnie sprawdzi się u osób, które nie rozstają się z pomadkami i nie boja się odważnych odcieni na ustach, nawet w makijażu dziennym.

Kalendarz adwentowy w wydaniu beauty to niezwykle udana forma odliczania do świąt. Każdego dnia pozwala cieszyć się z nawet najmniejszych prezentów i bez wątpienia umila oczekiwanie na najważniejszy i najbardziej magiczny okres w roku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze