1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Tajemnica kwasu hialuronowego

Tajemnica kwasu hialuronowego

123rf.com
123rf.com
Każdy krem, jeśli ma być skuteczny, powinien zawierać go w swoim składzie. Ale czy naprawdę wiemy dlaczego kwas hialuronowy jest tak potrzebny skórze?

Kwas hialuronowy jest polisacharydem występującym w ludzkim organizmie. Ze względu na bardzo dużą higroskopijność jest znakomitym środkiem nawilżającym i zatrzymującym wilgoć w skórze. Swoją popularność w kosmetologii i medycynie estetycznej zawdzięcza temu, iż jest w pełni bezpieczny. Zabiegi z jego udziałem mogą być wykonywane bez względu na porę roku, gdyż nie uwrażliwia skóry na słońce.

Przede wszystkim jednak jest używany w medycynie estetycznej do wypełniania zmarszczek i poprawiania kształtu ust. Może być użyty również do poprawy kształtu policzków, nosa, uszu i korekty opadających powiek. Coraz częściej używany jest też do modelowania różnych okolic ciała. Bardzo popularne stają się zabiegi powiększania biustu z udziałem kwasu hialuronowego. Gwarantuje on subtelny i naturalny wygląd piersi. Zdarza się również, że jest używany do modelowania dolnych partii ciała, na przykład poprawy kształtu pośladków czy łydek.

Dlaczego kwas hialuronowy jest tak pożądany w kremach?

Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem ludzkiego organizmu. Zmniejsza tarcie i zapobiega nadmiernej, przeznaskórkowej utracie wody. Jest znakomitym wypełniaczem i substancją nawilżającą. Ponadto przyspiesza regeneracje skóry i pobudza odnowę komórkową. Dowiedziono, ze znakomicie działa na blizny i poprawia ich stan. Skóra, po jego użyciu, staje się wyraźnie jędrniejsza. Opóźnia on pojawienie się atrofii skórnych i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Zwiększa  również przenikanie składników aktywnych w głąb skóry.

Działanie  kwasu hialuronowego jest wciąż badane, a najnowsze odkrycia dowodzą iż niedługo może być wykorzystywany jako  antidotum na wypadające włosy, ponieważ nasila ich wzrost. Kwas hialuronowy posiada również właściwości immunologiczne -  wspomaga syntezę kolagenu. Jest też znakomitym antyoksydantem chroniącym błony komórkowe i DNA przed działaniem wolnych rodników. Ponadto chroni komórki przed wystąpieniem mutacji nowotworowych. Stanowi także swoistą tarczę dla organizmu przed promieniowaniem UV.

Kwas hialuronowy jest bardzo ważny dla skóry - warto zainwestować w  dobre kosmetyki, które zawierają go w swoim składzie.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze