1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Masaż ciepłymi kamieniami

Masaż ciepłymi kamieniami

123Rf.com
Kiedy przygotowania do świąt wyssały z nas energię, a Sylwester za pasem, masaż ciepłymi kamieniami to idealny sposób na naładowanie akumulatorów przed szampańską zabawą.

Zabieg ten zawitał do nas z Dalekiego Wschodu. Jest tam wykonywany już od dawna,  a w Europie dopiero się rozwija i zyskuje swoich fanów. Zastygła lawa wulkaniczna, z łatwością oddaje ciepło i swoje właściwości naszemu ciału, co jest jednym ze sposobów leczenia dotykiem i przywracania sił witalnych. Masaż ten opiera się na teorii o przepływie energii przez organizm. Ruchy wykonywane są tak, by pobudzały czakry czyli ośrodki energii rozmieszczone w organizmie. Przesuwanie kamieni wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących punkty energetyczne ma usprawnić przepływ energii i przynieść ulgę całemu ciału.

Masaż ciepłymi kamieniami polecany jest wszystkim, bez względu na wiek. Jest on jednak szczególnie polecany osobom skarżącym się na bóle mięśni i stawów, bóle kostne, problemy z krążeniem oraz obrzęki. Jest idealnym sposobem na zredukowanie stresu i przemęczenia.

Masaż kamieniami wykorzystuje bodźce mechaniczne uciskając tkanki i wzmaga przepływ krwi w organizmie.  W trakcie tego przyjemnego zabiegu, używa się dwóch rodzajów kamieni, bazaltu i białego marmuru. Najpierw masażysta  smaruje ciało olejkiem, co jest również formą aromaterapii i pomaga w odprężeniu się. Następnie przez godzinę masuje całe ciało rozgrzanymi do czterdziestu stopni kamieniami. W kontakcie z ciałem oddają całą swoją energie, przywracając nam siły witalne i głęboko odprężając. Kamienie posiadają różną wielkość, dlatego całe ciało może zostać wymasowane.

Po takim masażu znika napięcie i ból mięśni. Wyraźna poprawą odczuwają również osoby cierpiące na reumatyzm i bóle korzonków.

 Masaż - relaks dla umysłu

Codzienny stres i bieganina nie wpływają pozytywnie na organizm. Zmęczone i zestresowane zaczynamy odczuwać przemęczenie, zniechęcenie, bóle mięśni, głowy i dolegliwości żołądkowe. W takich przypadkach krótki relaks może nie być wystarczający, warto wówczas skorzystać z doświadczenia innych osób. Terapie ciepłymi kamieniami w niezwykły sposób wycisza i uspokaja. Po zabiegu wyraźnie odczuwa się spadek napięcia i pozytywne naładowanie energią. Ciekawostką jest to, że masaż ten jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów przez zestresowanych biznesmenów więc musi być skuteczny.

 Piękny wygląd

Zabieg ten nie tylko pomaga w problemach zdrowotnych ale i w kłopotach ze skórą. Masaż twarzy poprawia krążenie krwi, łagodzi stany zapalne i zmęczenie. Skóra wygląda świeżo i promiennie, a zwłaszcza ta problematyczna, wrażliwa i trądzikowa.

Skóra na całym ciele staje się bardziej napięta, elastyczna i sprężysta a cellulit mniej widoczny. Poprawia się przemiana materii i detoksykacja organizmu co przywraca skórze ładny koloryt i promienny blask.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze