1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Masaż gorącymi kamieniami – jak wygląda? Przebieg i efekty

123Rf.com
123Rf.com
Kiedy przygotowania do świąt wyssały z nas energię, a Sylwester za pasem, masaż gorącymi kamieniami to idealny sposób na naładowanie akumulatorów przed szampańską zabawą. Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami krok po kroku? Jak się ubrać?

Zabieg masażu gorącymi kamieniami zawitał do nas z Dalekiego Wschodu. Jest tam wykonywany już od dawna, a w Europie dopiero się rozwija i zyskuje swoich fanów. Zastygła lawa wulkaniczna w gorące kamienie, w masażu, z łatwością oddaje ciepło i swoje właściwości naszemu ciału, co jest jednym ze sposobów leczenia dotykiem i przywracania sił witalnych. Masaż ten opiera się na teorii o przepływie energii przez organizm. Ruchy wykonywane są tak, by pobudzały czakry czyli ośrodki energii rozmieszczone w organizmie. Przesuwanie gorących kamieni wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących punkty energetyczne ma usprawnić przepływ energii i przynieść ulgę całemu ciału.

Masaż ciepłymi kamieniami polecany jest wszystkim, bez względu na wiek. Jest on jednak szczególnie polecany osobom skarżącym się na bóle mięśni i stawów, bóle kostne, problemy z krążeniem oraz obrzęki. Jest idealnym sposobem na zredukowanie stresu i przemęczenia.

Masaż gorącymi kamieniami – przebieg krok po kroku

Masaż kamieniami wykorzystuje bodźce mechaniczne uciskając tkanki i wzmaga przepływ krwi w organizmie. W trakcie tego przyjemnego zabiegu, używa się dwóch rodzajów kamieni, bazaltu i białego marmuru. Najpierw masażysta smaruje ciało olejkiem, co jest również formą aromaterapii i pomaga w odprężeniu się. Następnie przez godzinę masuje całe ciało rozgrzanymi do czterdziestu stopni kamieniami. W kontakcie z ciałem gorące kamienie oddają całą swoją energie, przywracając nam siły witalne i głęboko odprężając. Kamienie posiadają różną wielkość, dlatego całe ciało może zostać wymasowane.

Po takim masażu gorącymi kamieniami znika napięcie i ból mięśni. Wyraźna poprawą odczuwają również osoby cierpiące na reumatyzm i bóle korzonków.

Masaż gorącymi kamieniami – relaks dla umysłu

Codzienny stres i bieganina nie wpływają pozytywnie na organizm. Zmęczone i zestresowane zaczynamy odczuwać przemęczenie, zniechęcenie, bóle mięśni, głowy i dolegliwości żołądkowe. W takich przypadkach krótki relaks może nie być wystarczający, warto wówczas skorzystać z doświadczenia innych osób. Masaż ciepłymi kamieniami w niezwykły sposób wycisza i uspokaja. Po zabiegu wyraźnie odczuwa się spadek napięcia i pozytywne naładowanie energią. Ciekawostką jest to, że masaż kamieniami jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów przez zestresowanych biznesmenów więc musi być skuteczny.

Gorące kamienie – masaż dla pięknego wyglądu

Zabieg ten nie tylko pomaga w problemach zdrowotnych ale i w kłopotach ze skórą. Masaż gorącymi kamieniami twarzy poprawia krążenie krwi, łagodzi stany zapalne i zmęczenie. Skóra wygląda świeżo i promiennie, a zwłaszcza ta problematyczna, wrażliwa i trądzikowa.

Skóra po masażu gorącymi kamieniami na całym ciele staje się bardziej napięta, elastyczna i sprężysta a cellulit mniej widoczny. Poprawia się przemiana materii i detoksykacja organizmu co przywraca skórze ładny koloryt i promienny blask.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze