1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Jak zrobić manicure w domu - piękne paznokcie krok po kroku

Jak zrobić manicure w domu - piękne paznokcie krok po kroku

Au Jour le Jour (fot. Imaxtree)
Au Jour le Jour (fot. Imaxtree)
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Chwilowo nie możemy skorzystać z pomocy manikiurzystek, a nasze dłonie i paznokcie prawdopodobnie nie wyglądają już najlepiej. Oto domowy manikiur w kilku prostych krokach.

Pierwszy krok to przede wszystkim usunięcie pozostałości naszych poprzednich eksperymentów z paznokciami. "W tym celu wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci usuń dokładnie pozostałości lakieru" - mówi Jola Puk, ekspertka w dziedzinie pielęgnacji paznokci i mankiurzystka. Następnie opiłuj paznokcie pilniczkiem i nadaj im kształt. Jeśli paznokcie rozdwajają się, zrób to delikatnie i pamiętaj, aby piłować płytkę tylko w jednym kierunku (zrezygnuj z metalowego pilniczka!). Najlepszym rozwiązaniem jest pilnik szklany lub papierowy o odpowiednio dobranej gradacji.

Następnie oczyść i wyrównaj powierzchnię płytki delikatnie ją polerując - przy cienkich i łamliwych paznokciach nie stosuj tzw. polerki zbyt często.

Staraj się nie wycinać skórek samodzielnie, lepiej usuń je stosując specjalne preparaty na bazie kwasów owocowych - jeśli posiadasz taki preparat, nałóż go na skórki i po chwili usuń, najlepiej drewnianym patyczkiem. W przypadku, gdy nie masz pod ręką potrzebnego do tego zabiegu produktu - namocz dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem soku z cytryny lub witaminy A+E - mówi Jola Puk. Większe lub zadarte skórki wytnij zdezynfekowanymi cążkami. Opłucz i osusz dłonie.

Braganza (fot. Imaxtree) Braganza (fot. Imaxtree)

Osusz dłonie i wmasuj w skórki olejek, następnie nałóż na nie krem nawilżający. Jeśli skóra dłoni jest bardzo zrogowaciała, warto przed ich zastosowaniem wykonać peeling dłoni gotowym produktem lub odrobiną cukru i oliwy, które w połączeniu stanowią naturalny peeling. "Przed malowaniem dokładnie "odtłuść" płytkę, jeśli nie posiadasz specjalnego preparatu, użyj spirytusu salicylowego albo bezacetonowego zmywacza do paznokci" - radzi Jola Puk.

W następnej kolejności przejdziemy do głównej części, czyli malowania paznokci. Zaczynamy od nałożenia cienkiej bazy na paznokcie, która wyrówna powierzchnię płytki i zabezpieczy ją przed przebarwieniami. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz ciemnych lakierów.

Acne (fot. Imaxtree) Acne (fot. Imaxtree)

Kiedy baza wyschnie, nakładamy pierwszą warstwę wybranego przez siebie koloru. Jeśli wyjedziesz nieco poza linię płytki, nadmiar lakieru usuń uważnie drewnianym patyczkiem. Po wyschnięciu, dla dokładnego krycia, nałóż drugą warstwę lakieru. Pozwól, aby lakier całkowicie wysechł. Na zakończenie nałóż warstwę topu, który wyrówna, nabłyszczy i utrwali lakier.

Manish Arora (fot. Imaxtree) Manish Arora (fot. Imaxtree)

Nasza ekspertka radzi, aby dla odświeżenia efektu, po 2-3 dniach, ponownie nałożyć top. Pamiętaj o codziennej pielęgnacji skóry dłoni oraz skórek. Stosuj dobrej jakości krem nawilżający oraz olejek do skórek, szczególnie teraz kiedy nasza skóra jest nieustannie narażona na kontakt ze środkami do dezynfekcji.

Ekspertka - Jolanta Puk, manikiurzystka.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze