1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Walentynki bez urazów

123RF.com
123RF.com
Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Najwyższy czas pomyśleć o prezencie dla swojej drugiej połówki. Dawanie upominków ukochanemu mężczyźnie przynosi wiele radości. Podpowiadamy jak zrobić przy okazji przyjemność… także sobie.

Jeżeli zaufać badaniom opinii publicznej, kosmetyki są jednym z najchętniej przyjmowanych prezentów. Czy ta teoria sprawdza się również w przypadku mężczyzn, którzy, bądź co bądź, w tej kwestii bywają wyjątkowo wybredni? Grupa specjalistów z Beauty Cosmetics opracowała produkt, który trafi w gusta większości panów. Nawet tych mających malkontenckie zapędy.

Łagodna sugestia

Nie można nie zgodzić się z opinią, że zarost dodaje mężczyźnie łobuzerskiego uroku. Ten wyznawany przez sporą grupę kobiet pogląd jest bezwzględnie wykorzystywany przez panów. Czy kilkudniowy rozbrat z maszynką jest więc wynikiem chęci zyskania na atrakcyjności, czy może zwykłej awersji do golenia? Niestety w większości przypadków głównym powodem jest to drugie. Z czego to wynika? – Nieodłącznym elementem częstego golenia bywają podrażnienia, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale również bywają bolesne – mówi Piotr Janczak z Beauty Cosmetics. Właśnie dlatego wielu mężczyzn traktuje golenie jako przykry obowiązek. Warto jednak pamiętać, że z jego niepożądanymi skutkami ubocznymi można skutecznie walczyć. – Nowoczesne kosmetyki dla mężczyzn, takie jak balsam po goleniu Unicorno, dzięki zastosowaniu zróżnicowanych surowców, zostawiają przyjemne uczucie chłodu, powodują widoczną poprawę kondycji skóry i minimalizują ryzyko pojawienia się podrażnień – dodaje Piotr Janczak. Być może dzięki tego rodzaju produktom tegoroczne Walentynki mogą położyć kres tysiącom konfliktów na linii maszynka - facet.

Gładkie zwycięstwo

Święto zakochanych to doskonała okazja, żeby powiedzieć stanowcze „nie” nieprzyjemnym ukłuciom, towarzyszącym każdemu bliższemu kontaktowi z ukochanym. Amerykańska tradycja, która od lat podbija serca europejczyków, jest doskonałą okazją, aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Pozostaje jednak pytanie, czy prezent w postaci balsamu po goleniu nie zostanie odebrany jako przejaw egoizmu ze strony kobiety? Nawet jeżeli, to czy mężczyźni, kupując partnerce zmysłową bieliznę, kierują się doskonałą jakością materiałów, niepowtarzalnym wzorem haftu czy wygodą? Raczej niekoniecznie. Decydując się na taką formę okazania miłości, kobieta powinna jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest skład kosmetyku. Powinien on w jak największym stopniu odpowiadać typowi cery wybranka. Mężczyźni o skórze wrażliwej raczej nie powinni bowiem stosować kosmetyków na bazie alkoholu.

Wygląda na to, że los męskich zarostów spoczywa w rękach kobiet. W dużej mierze od nich zależy, czy tuż po święcie zakochanych wzrośnie liczba Panów o aksamitnie gładkiej, zdrowej i wypielęgnowanej skórze twarzy. Nawet jeżeli ze strony mężczyzn pojawi się chwilowy sceptycyzm, to bądźcie pewne, że prędzej czy później przerodzi się w szczerą wdzięczność!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze