1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Pinko – zrównoważony rozwój to kreatywność

Pinko – zrównoważony rozwój to kreatywność

(Fot. Pinko)
Już po raz kolejny projektant marki Pinko Patric McDowell pokazuje jak z ubrań z poprzednich kolekcji wyczarować sezonowe hity. Odkrywanie projektów na nowo staje się jego specjalnością.

Po sukcesie kolekcji Reimagine na zimę 2020 i lato 2021, PINKO kładzie nacisk na zrównoważoną modę. Ich trzecia kolekcja Reimagine, podobnie jak poprzednie została zaprojektowana przez Patricka - projektanta marki, specjalisty od zrównoważonego rozwoju.

Przy współpracy z dyrektorką kreatywną marki – Cateriną Negrą,McDowell rekonstruuje dawne kreacje, nadając im nowy kształt. Patrick odświeżył ubrania z poprzednich sezonów i ponownie wykorzystał jeans i taftę, aby odmłodzić klasyczne projekty PINKO.

Zainspirowany modą i stylem wczesnych lat 2000 wraca do początków mediów społecznościowych. To wtedy pojawiły się w naszym życiu m.in. smartfony.

Patrick McDowell: “Nie mogę zapomnieć, gdy Paris Hilton, Britney Spears, Spice Girls, czy Christina były ikonami stylu, pojawiając się w programach telewizyjnych, teledyskach, i tworząc trendy w pierwszych momentach ery mediów społecznościowych. Zawsze byłem tym zafascynowany światem muzyki i mediów społecznościowych, jak współdziałają na masową skalę. Dla mnie, oba te światy współgrają również z modą, posługując się tym samym językiem, który jest różnorodny, pełen kreatywności i zabawy.”

Caterina Negra: “Współpraca z Patrickiem to zawsze przyjemność. Jest on niczym maszyna pełna kreatywności, gotowa do dzielenia się pomysłami, inspiracjami i osobistymi poglądami artystycznymi. Posiada tą niezwykłą umiejętność do przenoszenia pomysłów
od razu na kreacje, które będę nosiła każdego dnia. Uwielbiam jego energię, wizję oraz zdolność do tworzenia czegoś tak bliskiego stylowi PINKO, a jednocześnie nowatorskiego.”

Kontrastowe połączenie dżinsu, dżerseju i tafty tworzy ekstrawaganckie sylwetki. Blokowe zestawienie mocnych kolorów i zabawa formą to główne elementy kolekcji na ten sezon. To niczym spełnienie marzeń stylisty - prosta koszulka z mikro wzorem w połączeniu
ze spodniami z wysokim stanem i dżinsową kurtką ze zdobieniami.

(Fot. Pinko)

(Fot. Pinko)

Kolekcja przywraca ducha lat 90-tych i energię nowego millennium. Tworzy garderobę unikalną, seksowną i prowokacyjną w miejskim wydaniu. Reimagine pozwala kobiecie odkryć swoją nową, silną osobowość z dozą nonszalancji.

W kapsule można znaleźć mini torebki z romantycznym akcentem - czerwonym serduszkiem.

Kolekcja będzie dostępna w wybranych sklepach PINKO i na stronie PINKO.com od sierpnia 2021 roku.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze