fbpx

Najpiękniejsze kreacje z otwarcia 64 Festiwalu Filmowego w Cannes

Najpiękniejsze kreacje z otwarcia 64 Festiwalu Filmowego w Cannes
Pascal Le Segretain/Staff/Getty Images/Flash Press Media / Salma Hayek w przepieknej kreacji Gucci Première

Festiwal Filmowy Cannes to jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych i modowych. Podczas otwarcia festiwalu, na czerwonym dywanie zobaczyć można było największe gwiazdy świata filmu w wyjątkowych kreacjach haute couture.

Na szczególną uwagę zasługuje kreacja Umy Thurman. Aktorka wybrała stylową, białą suknię z jesiennej  kolekcji domu mody Versace. Zestawiła ją  z cielistymi sandałami „Miles” projektu Jimmie’go Choo, dzięki czemu uzyskała lekki i bardzo nowoczesny wygląd.

Zapierającą dech w piersiach jest  również kreacja Salmy Hayek. Tym razem aktorka zaprezentowała się w bajecznej sukni Gucci Première. Suknia w kolorze szampana, z gorsetową górą wysadzaną kryształkami  i cekinami,  wykonana została z jedwabnej żorżety. Całość uzupełniona o srebrną kopertówkę, również od Gucci stanowi naszym zdaniem idealny zestaw dla Salmy – diwy srebrnego ekranu.

Na tle iście balowych strojów, wyróżnić należy nieco bardziej swobodną kreację z kolekcji Maxime Simoen, w której na otwarciu festiwalu zaprezentowała się amerykańska aktorka Rachel McAdams. Gwiazda filmu “Midnight In Paris” reżyserii Woody’ego Allena, zyskała niezwykle elegancki, wiosenny look, w klasycznej, beżowej sukience do kolan, ozdobioną efektownym motywem kwiatów kamelii. Cała kreacja zestawiona z szpilkami peep – toe od Salvatore Ferragamoprezentowała się niezwykle subtelnie i minimalistycznie.

Foto: Pascal Le Segretain/Staff/Getty Images/ Flash Press Media; Ian Gavan/Stringer/Getty Images Entertainment / Flash Press Media / Rachel McAdams w kreacji z kolekcji Maxime Simoen oraz Uma Thurman w sukni Versace