1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Diane Keaton – moda na własnych zasadach

Diane Keaton podczas gali AFI Life Achievement Award, 2017 rok (Fot. BACKGRID/Backgrid USA/Forum)
Aktorka od prawie pięciu dekad pozostaje jedną z największych ikon stylu w Hollywood. W tym sezonie została twarzą kampanii marki J.Crew.

Mija właśnie 45. lat od premiery filmu „Annie Hall” Woody’ego Allena, a garderoba tytułowej bohaterki granej przez Keaton nie przestaje inspirować. To Allen zachęcił aktorkę, aby zaufała sobie i nosiła w filmie to, na co ma ochotę. Aktorka przyznała, że podpatrywała fajnie wyglądające kobiety na ulicach Nowego Jorku. To od nich Annie Hall zapożyczyła spodnie khaki, kamizelki i krawat.

Diane Keaton i Woody Allen, kadr z filmu „Annie Hall”, 1977 rok (Fot. Forum)

Rola w „Annie Hall” zmieniła aktorkę w ikonę stylu. W odróżnieniu od swoich koleżanek po fachu Keaton nigdy nie poddawała się kolejnym trendom i chwilowym modom – od lat pozostaje wierna sobie i swoim wyborom. Na czerwony dywan zamiast cekinowych sukien woli wkładać cekinowe garnitury.

Doceniają to fani, ale także branża filmowa i prasa. W 2016 roku na okładce specjalnego wydania Hollywood magazynu „Vanity Fair” Keaton, jako jedyna z 13 pozujących aktorek, wystąpiła we własnych ubraniach. Później stylistka pracująca przy sesji w wywiadzie przyznała, że głupotą byłoby poprawianie kogoś, kto poświęcił tyle czasu na doskonalenie swojego osobistego stylu.

76-letnia dziś Keaton w jednym z nagrań na swoim profilu na Instagramie wspomina, że interesowała się modą od dziecka. Mówiła mamie, co chciałaby nosić, a ta szyła dla niej ubrania. Znakiem rozpoznawczym stylu Keaton od lat jest paleta kolorystyczna oparta na czerni, bieli, beżu i odcieniach szarości oraz męskich krojach i wyrazistych dodatkach: nakryciach głowy, rękawiczkach, szerokich paskach i oryginalnych butach. Aktorka nie posiada stylistki, a z aktualnych kolekcji wybiera tylko to, co będzie pasowało do reszty jej garderoby. Do jej ulubionych marek należą Maison Margiela i Thom Browne.

Status ikony stylu potwierdzają kolejne współprace aktorki z markami i domami mody. W tym roku Keaton została twarzą jesiennej kolekcji J.Crew. W zeszłym roku obok Dakoty Johnson i Harry'ego Stylesa wystąpiła w kampanii Beloved włoskiego domu mody Gucci.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze