1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Cher gwiazdą ostatniego Paryskiego Tygodnia Mody

Cher i Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny Balmain, podczas finału pokazu francuskiego domu mody na wiosnę–lato 2023 roku (Fot. Spotlight)
76-letnia artystka zachwyciła wszystkich, pojawiając się w finale pokazu Balmain na wiosnę–lato 2023 roku. „Scena mnie wezwała” – napisała po wydarzeniu.

Cher, która naprawdę nazywa się Cherilyn Sarkisian, od lat 60. wyznaczała trendy nie tylko w muzyce, ale i modzie. Gwiazda od początku kariery miała słabość do dopasowanych, bardzo kobiecych fasonów i połyskujących tkanin. Za jej pełne przepychu, odważne kreacje sceniczne i garderobę na wielkie wyjścia odpowiedzialny był projektant kostiumów Bob Mackie. Wiele z nich, jak przezroczysta suknia do ziemi wykończona kryształkami i białymi piórami z 1974 roku, przeszły do historii mody.

W czarnej sukni z frędzlami z koralików i atłasowym szalem autorstwa Boba Mackiego w 1988 roku Cher odebrała Oscara dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Wpływ księżyca”.

Cher nieustannie inspiruje zarówno projektantów, jak i gwiazdy młodego pokolenia, takie jak Zendaya czy Dua Lipa.

W tym sezonie nawiązania do stylu gwiazdy, szczególnie jej kreacji z lat 70. i 80., pojawiły się m.in. na wybiegach u Nensi Dojaki, Marca Jacobsa, Etro czy Roberto Cavalliego.

Pokazy na jesień–zimę 2022 roku Roberto Cavalli, Nensi Dojaka, Andreadamo (Fot. Spotlight)

Krótki top połączony z długą prostą spódnicą, który stał się znakiem rozpoznawczym artystki w latach 70., to jeden z najsilniejszych trendów na jesień–zimę 2022.

Pokazy na jesień–zimę 2022 roku Bronx Banco, Etro, Patbo (Fot. Spotlight)

Z kolei podczas pokazów na wiosnę–lato 2023 roku gwiazda sama wystąpiła w roli modelki. W finale pokazu Balmain przy dźwiękach jednego ze swoich największych hitów „Strong Enough” z 1998 roku pojawiła się w bardzo dopasowanym połyskującym kombinezonie o mocno zarysowanych ramionach. Cher pokazała tym samym, że pomimo upływających lat nadal pozostaje wierna swojemu stylowi. „Bawiłam się świetnie. To był najlepszy pokaz świata! Piękne modelki, zabójcze ubrania, uzdolniony Olivier. Scena mnie wzywała” – napisała po pokazie na Twitterze.

Cher i Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny Balmain, podczas finału pokazu francuskiego domu mody na wiosnę–lato 2023 roku (Fot. Spotlight)

W tym roku artystka współpracowała też m.in. z włoskim domem mody Versace, a także została twarzą marki kosmetyków do makijażu MAC.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze