1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

5 trendów w biżuterii z ostatnich tygodni mody

Giorgio Armani (Fot. Spotlight)
Zobacz galerię 29 Zdjęć
Jaką biżuterię nosiło się podczas ostatnich tygodni mody? Wybrałyśmy pięć trendów, które dominowały na wybiegach i będą święciły triumfy w sezonie wiosna–lato 2023. Zainspiruj się!

Perły

To bez dwóch zdań jeden z najmocniejszych trendów tego oraz przyszłego sezonu. Perły kiedyś były synonimem bogactwa i luksusu, teraz całkowicie wyłamały się z tych ram, by stać się biżuterią, którą można nosić na przeróżne sposoby. Wciąż doskonale komponują się z eleganckimi stylizacjami, ale śmiało możemy je też zakładać do tych mniej formalnych, a nawet streetwearowych. Perły z dumą noszą też mężczyźni, co udowodnił Timothée Chalamet na konferencji prasowej filmu „Do ostatniej kości” w Rzymie, zestawiając je z grunge’ową stylizacją.

Kronthaler Westwood (Fot. Spotlight)
Ralph Lauren (Fot. Spotlight)
Chanel (Fot. Spotlight)
Saint Laurent (Fot. Spotlight)
Paris street fashion (Fot. Spotlight)
Paris street fashion (Fot. Spotlight)

W rozmiarze XXL

Gigantyczne, wręcz przerysowane naszyjniki, kolczyki i bransoletki święcą triumfy już od kilku sezonów i pozostaną z nami na dłużej. Swoje interpretacje biżuterii w rozmiarze XXL zaprezentowali w kolekcjach na wiosnę–lato 2023 najlepsi projektanci, między innymi Armani, Balmain i Vivienne Westwood. Duża biżuteria pełniła na wybiegach rolę oryginalnego dopełnienia stylizacji. Zasada pozostawała niezmienna – im większa, tym lepiej.

Balmain, Kel By Elena Kondratova (Fot. Spotlight)
Emporio Armani (Fot. Spotlight)
Dhruv Kapoor (Fot. Spotlight)
Acne (Fot. Spotlight)
Halpern (Fot. Spotlight)
Juana Martin (Fot. Spotlight)

Błysk

Minimalistki w przyszłym sezonie pozostaną niepocieszone, bo kolejnym wybiegowym trendem biżuteryjnym jest niepohamowany błysk. Ogromne, połyskujące diamenty, kolorowe kamienie, cekiny i wszystko, co przykuwa wzrok – taką biżuterię nosiły modelki na wybiegach podczas ostatnich tygodni mody. Giambattista Valli zaprezentował kolczyki z dużymi diamentami w klasycznym stylu, u Chanel było mniej okazale, ale wciąż maksymalnie połyskująco, a Tom Ford poszedł na całość, prezentując kolczyki XXL w kształcie koła w całości pokryte cekinami.

Elisabetta Franchi, Chanel, Valli (Fot. Spotlight)
Badgley Mischka (Fot. Spotlight)
The Blonds (Fot. Spotlight)

grafika

Kolor

Wyraziste, zuchwale łączone ze sobą i dodające energii kolory wciąż są w modzie, również w biżuterii. Na wybiegach można było zaobserwować przeróżne wariacje na ich temat – od zamkniętych w klasycznych kształtach i połączeniach, poprzez te w nieregularnych formach, aż po inspirowane naturą i pięknymi barwami kwiatów.

Emporio Armani (Fot. Spotlight)
Van Der Kemp (Fot. Spotlight)
Herrera (Fot. Spotlight)
Costelloe (Fot. Spotlight)
Susan Fang (Fot. Spotlight)

Geometria

Koła, kwadraty, prostokąty, trójkąty i wszystkie wariacje na ich temat to kolejny silny trend w biżuterii. Figury geometryczne w tym sezonie przybierają przeróżne postaci, najczęściej trójwymiarowe, duże i (znowu!) wręcz przerysowane.

KNWLS (Fot. Spotlight)
Van Noten (Fot. Spotlight)
Rolland (Fot. Spotlight)
Rolland (Fot. Spotlight)
Balmain (Fot. Spotlight)
Michael Cinco (Fot. Spotlight)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze