1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Naomi, Cindy, Christie i Linda – serial dokumentalny o supermodelkach można już oglądać online

Naomi, Cindy, Christie i Linda – serial dokumentalny o supermodelkach można już oglądać online

Naomi Campbell, Cindy Crawford, Christy Turlington i Linda Evangelista podczas imprezy Vogue World, która odbyła się w Londynie 14 września 2023 roku. (Fot. Jeff Spicer/Getty Images for Vogue)
Naomi Campbell, Cindy Crawford, Christy Turlington i Linda Evangelista podczas imprezy Vogue World, która odbyła się w Londynie 14 września 2023 roku. (Fot. Jeff Spicer/Getty Images for Vogue)
Fani mody czekali na tę premierę od dawna. Od kilku dni na Apple TV dostępny jest miniserial „Supermodelki”, opowiadający o drodze do sławy czterech najważniejszych nazwisk modelingu przełomu lat 80. i 90.: Naomi Campbell, Cindy Crawford, Lindy Evangelisty i Christy Turlington. W ramach zapowiedzi serialu modelki pojawiły się wspólnie na okładce wrześniowego numeru brytyjskiego „Vogue’a”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Apple TV (@appletv)

W latach 90. Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista i Christy Turlington królowały na okładkach magazynów, billboardach, w kampaniach reklamowych największych marek i teledyskach muzycznych. Nazywano je królowymi wybiegu. Otwierały i zamykały pokazy luksusowych domów mody, jak Chanel, Christian Dior czy Yves Saint Laurent. Dzięki ciężkiej pracy wspięły się na sam szczyt i doskonale znały swoją wartość. Linda Evangelista w słynnym wywiadzie, którego udzieliła w połowie lat 90. magazynowi „Vogue”, powiedziała: „Za mniej niż 10 tysięcy dolarów nie wstaję z łóżka”.

Czteroodcinkowy serial dokumentalny pokazuje, że – wbrew temu, co się powszechnie sądzi – zawód modelki wcale nie należy do lekkich, łatwych i przyjemnych, a droga do sukcesu wymaga ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń. Aby otrzymać miano supermodelki, nie wystarczy tylko ładna buzia. Tak samo ważne są tu osobowość, charyzma, upór i wytrwałość.

W serialu Naomi, Cindy, Christie i Linda wspominają pracę z najważniejszymi fotografami mody, wracają też pamięcią do wydarzeń, które były przełomowe dla ich kariery. Wszystkie cztery nadal pracują w branży mody. W 2017 roku Cindy Crawford razem z Naomi Campbell pojawiły się w finale pokazu włoskiego domu mody Versace, a Linda Evangelista rok temu została twarzą kolekcji Fendi. Na zakończonym niedawno tygodniu mody w Nowym Jorku Christy Turlington zamykała pokaz Ralpha Laurena.

Finał pokazu Versace na wiosnę–lato 2018. Od lewej: Carla Bruni, Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Helena Christensen (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Finał pokazu Versace na wiosnę–lato 2018. Od lewej: Carla Bruni, Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Helena Christensen (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Christy Turlington w finale pokazu Raplha Laurena na wiosnę–lato 2024 roku (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Christy Turlington w finale pokazu Raplha Laurena na wiosnę–lato 2024 roku (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze