1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. "Muminki w pogoni za kometą 3D" - zapowiedź filmu

"Muminki w pogoni za kometą 3D" - zapowiedź filmu

materiały prasowe
materiały prasowe
"Muminki w pogoni za kometą 3D" to najnowsza wersja przygód sympatycznych istot - tytułowych antropomorficznych Trolli, Paszczaków, Hatifnatów i Mimbli - zamieszkujących pewną fińską krainę - Dolinę Muminków. W kinach już od 24 lutego.

Pewnego ranka Muminek odkrywa, że coś dziwnego dzieje się w Dolinie Muminków. Zaintrygowany szarym pyłem, pokrywającym wszystko dookoła, Muminek zwraca się  do wszystkowiedzącego Piżmowca z prośbą o wyjaśnienie. Ten przekonany o zagrożeniu z nieba odpowiada tylko: „kto wie, jak wyglądać będą ostatnie dni przed końcem świata?”. Aby ustalić, co naprawdę im grozi, Muminek, Ryjek i Włóczykij wyruszają  w daleką, pełną przygód podróż. Po drodze napotykają liczne kłopoty, jednak poznani w trakcie wędrówki przyjaciele pomagają im bezpiecznie dotrzeć do celu, jakim jest obserwatorium. Tam naukowcy zdradzają im straszną prawdę: wielka kometa już niebawem uderzy w Ziemię. Nie ma chwili do stracenia! Czy bohaterowie zdążą przed upadkiem komety? Czy zdołają ocalić Dolinę Muminków?

To emocjonująca, pełna humoru, pozbawiona przemocy opowieść, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych zaznajomionych z cyklem książek fińskiej pisarki Tove Jonsson. Pierwsza wersja książki o Muminkach powstała w 1939 roku. Cykl dziewięciu opowieści przetłumaczony został na ponad trzydzieści języków i odniósł światowy sukces. Muminki doczekały się też wersji teatralnej, radiowej, komiksowej i oczywiście filmowej – serialu wyprodukowanego  na przełomie lat 70. i 80. przez łódzkie studio SE-MA-FOR oraz austriackiego producenta Jupiter-Film GmbH. To właśnie ten serial stał się podstawą do opracowania kolejnego  po Lecie Muminków pełnometrażowego filmu Muminki w pogoni za kometą.

Do filmu powstała nowa czołówka, a otwierającą film, specjalnie na tę okazję skomponowaną piosenkę The Comet Song wykonuje fenomenalna islandzka piosenkarka Björk:

Premiera: 24 luty 2012 r. W wybranych kinach film dostępny będzie w wersji 3D. Partnerem pokazów jest Filmoteka Narodowa.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze