1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

Więcej za żłobek

123rf.com
123rf.com
Pierwszy komplementarny program opieki nad dziećmi do lat trzech, uchwalony został w Poznaniu. Zmieni wysokość cen za żłobki, jednocześnie zwiększając liczbę miejsc w tych placówkach

467 złotych zapłacą rodzice za pobyt dziecka w poznańskim żłobku. Radni Poznania uchwalili program opieki nad dziećmi do lat trzech na lata 2012-2016, który między innymi zakłada podniesienie o ponad 100 zł opłaty za pobyt dziecka w żłobku. Miesięczna opłata wyniesie 467 zł. Stawki mają wejść w życie od maja 2012 roku.

W planach radni mają zwiększenie liczby miejsc w żłobkach, tak by do roku 2016 przebywało w nich 30 proc. wszystkich dzieci do lat 3. Dla porównania, obecnie przebywa zaledwie 5 proc. takich dzieci w placówkach publicznych i 10 proc. w placówkach prywatnych. Już w 2012 roku ma powstać 70 nowych miejsc w żłobkach publicznych, a miasto rozpisze konkursy na tzw. opiekunów dziennych oraz na dopłaty do 400 miejsc w żłobkach prywatnych.

Program jest związany z ustawą o formach opieki nad dziećmi do lat trzech, która weszła w życie 1 kwietnia zeszłego roku i która mówi, że opieka nad małymi dziećmi może być sprawowana przez: żłobek, klub dziecięcy, dziennego opiekuna lub nianię.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze