fbpx

Bogata niania sprytnych rodziców

Bogata niania sprytnych rodziców
123rf.com

10 powodów, dla których warto zatrudnić jedną nianię wspólnie z przyjaciółmi, którzy także potrzebują opieki dla dzieci.
1. Jest taniej. Wypłata dla opiekunki dzielona jest na dwie rodziny. Jesteśmy zobligowani zapewnić niani nie cały etat, a pół. Niania opróżnia lodówkę raz w jednym domu raz w drugim.

2. Niania zarabiająca więcej to zadowolona niania. Zmotywowana do dobrej pracy i do pozostania u aktualnych pracodawców.

3. Dziecko zyskuje przyjaciela lub przyjaciółkę. Kompana do zabawy. Często są to pierwsze doświadczenia przyjaźni…

4. … i pierwsze lekcje rozwiązywania konfliktów z równym sobie partnerem. Lekcje dzielenia się zabawkami. Wspólnego organizowania zabawy. Szczególnie w przypadku jedynaków może okazać się to doświadczeniem na wagę złota.

5. To także nauka emocji drugiego dziecka. Maluchy uczą się nawzajem swoich reakcji. Widzą płacz, złość, radość, zadowolenie u drugiego małego człowieka i siłą rzeczy odnoszą się do tego w jakiś sposób.

6. Jest ciekawiej. Raz w jednym domu, raz w drugim. Raz na placu zabaw koło domu Jasia, następnego dnia park koło bloku Gabrysia.

7. Różnorodność zabawek. Maluchy bawią się nawzajem swoimi zabawkami. Mają możliwość zatęsknić do swoich klocków, misiów, książek i samochodów.

Dalsza część artykułu na stronie Dzielnica Rodzica.