fbpx

Zabawy z dzieckiem latem. Część 4

Zabawy z dzieckiem latem. Część 4
123rf.com

Latem kontakt z przyrodą może być bardziej intensywny niż podczas innych pór roku. Zachwycajcie się nią razem z dzieckiem. Zróbcie coś, co można zrobić tylko, gdy jest ciepło.
Zrywajcie kwiaty i układajcie je w bukiety

Zwykły spacer dla dzieciaka po lesie jest nudny, ale spacer w określonym celu i z wyznaczonymi zadaniami już nie. Postanówcie sobie, że wrócicie ze spaceru z pięknym bukietem letnich kwiatów. Powodzenia! Możecie zrobić konkurs bukietowy.

Nakarmcie kaczki w parku

Eksperci twierdzą, że karmienie chlebem kaczek jest jak wpychanie w dzieci pączków. Niezdrowe. Na spacer do parku weźcie nasiona, sałatę, rodzynki i zróbcie kaczkom zdrowy podwieczorek.

Umyjcie autka na podwórku

Pobawcie się w myjnię dla samochodzików na świeżym powietrzu. Miska z mydlinami, ogrodowy wąż z wodą i autka będą lśniły czystością.

Puszczajcie bańki

Możecie kupić gotowy zestaw do puszczania baniek lub spróbować samemu przyrządzić „czarodziejską” wodę ze składników, które są w domu (płyn do mycia naczyń, mydło, szampon oraz plastikowe słomki ponacinane na końcach). Kto wydmucha największą bańkę?

Oglądajcie gwiazdy

Ciepłe letnie noce to doskonała okazja, żeby obserwować gwiazdy. Rozłóżcie się na kocach lub leżakach i szukajcie konstelacji gwiezdnych.

O zabawach z dzieckiem przeczytaj w CZĘŚCI 1, CZĘŚCI 2 i CZĘŚCI 3 artykułu

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze