1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia
  4. >
  5. Grabowscy przy "Stole..." Nowickiego!

Grabowscy przy "Stole..." Nowickiego!

To radiowo - kulinarna uczta! Już od wczoraj na antenie Radia Kraków książka: „Stół jaki jest. Wokół kuchni w Polsce” Wojciecha Nowickiego. Czyta i interpretuje znany aktor Andrzej Grabowski, a reżyseruje jego brat Mikołaj Grabowski.

Współpraca braci Grabowskich, znakomitych postaci polskiego teatru, i świetny tekst sprawiły, że karnawałowy styczeń w Radiu Kraków pełen będzie smaków, zapachów i dobrej zabawy.  O pracy nad książką Mikołaj Grabowski powiedział: "I Andrzej i ja jesteśmy sybarytami, więc pracowało nam się z przyjemnością".

„Stół jaki jest. Wokół kuchni w Polsce” to opowieść o tym, co zdarzyło się w polskiej kuchni w ciągu ostatnich 20-stu lat.

Wojciech Nowicki czerpie też z literackich źródeł przytaczając smakowite kąski z dawniejszych i współczesnych polskich tekstów. To najnowsza historia Polski opisana poprzez historię smaków.

Andrzej Grabowski podkreślił: "Bardzo cenię autora za jego styl. Oczywiście śmiałem się, czytając". I tego samego Państwu życzymy: śmiechu i dobrej zabawy! Zapraszamy do słuchania przez cały styczeń, od poniedziałku do piątku o 11.45 i 22.50

Wojciech Nowicki „Stół jaki jest. Wokół kuchni w Polsce”, wyd. Muzeum Etnograficzne w Krakowie.

Wojciech Nowicki (u. 1968 r.) – eseista, krytyk kulinarny i fotograf. W „Tygodniku Powszechnym” publikuje teksty poświęcone kuchni i fotografii: recenzent kulinarny „Gazety Wyborczej”. W 2010 r. w wydawnictwie Czarne opublikował „Dno oka”, tom esejów poświęconych fotografii, który znalazł się w ścisłym finale książek nominowanych w 2011 roku do literackiej nagrody NIKE. Członek rady programowej Miesiąca Fotografii w Krakowie; członek fundacji Imago Mundi. Maniakalnie gromadzi zdjęcia. Jeździ po świecie w poszukiwaniu smaków. Mieszka w Krakowie.

Źródło: Radio Kraków

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze