1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Jak wyjść z depresyjnego nastroju?

123rf.com
Każdy z nas raz na jakiś czas znajduje się w wirze czarnych myśli, które powodują depresyjny nastrój. Jakie afirmacje mogą nam pomóc się z niego wydostać?

Kiedy dopada nas depresyjny nastrój, warto pomóc sobie zdaniami pełnymi mocy, takimi które przezwyciężą negatywny tok myślenia i zdystansują nas do niego. Gdy czujesz, że ogarnia cię  fatalne samopoczucie, powiedz sobie:

1. Moja wartość jako człowieka nie zależy od mojego nastroju. 2. Nie jestem swoim smutkiem, on mi się przydarza. 3. Myśli przychodzą i odchodzą, nie jestem w ich władzy. 4. Jestem na świecie mile widziana, niezależnie od tego, jakie są moje myśli. 5. Nawet jeśli teraz czuję się bezwartościowo, jestem wyjątkowa. 6. Jestem odrębna od swojej depresji. 7. Jestem silna w swojej słabości. 8. Jestem czymś więcej niż opiniami na swój temat. 9. Jestem odporna na zmienne nastroje. 10. Mój mózg jest moim przyjacielem nawet, gdy teraz tak mi się nie wydaje. 11. Zawsze jestem w porządku a to, co mnie spotyka, jest doskonałe w większym planie. 12. Akceptuję ten stan rzeczy, który jest przejściowy. 13. Depresyjny nastrój to ważna wiadomość od mojej podświadomości, wsłucham się w nią. 14. To, co się teraz ze mną dzieje jest ważne, nawet jeśli ludzie dookoła nie akceptują mojego nastroju.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze