1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Techniki szamańskie - twoje zwierzę mocy

Zobacz galerię 5 Zdjęć
Techniki szamańskie Uczą, by nawiązywać bliższy kontakt z naturą. Pomagają też odkryć własnego opiekuna ze świata zwierząt. Niech twoje zwierzę przemówi.

W ciągu kilku sekund spośród podanych poniżej zwierząt wybierz to, które cię najbardziej przyciąga, oraz to, które cię odpycha. Możesz też zastanowić się, jakie zwierzę ostatnio zwróciło twoją uwagę, pojawiło się we śnie, jakie napawa cię lękiem. Oto, co symbolizuje:

Wilk

Wolność, niezależność poglądów i chodzenie własnymi drogami. Zastanów się, w jakiej sferze życia potrzebujesz więcej wolności. Co możesz zrobić, aby jej doświadczyć? Zanurkuj w siebie i zaprzyjaźnij się bardziej ze swoim „ja”.

Orzeł

Symbol mądrości. Być może najwyższy czas, abyś poszukała jej w sobie, a nie na zewnątrz. Spójrz na własne życie z lotu ptaka, z dystansu, który pomaga znaleźć inne rozwiązania ważnych kwestii.

Żółw 

W kulturze Indian symbolizuje Matkę Ziemię, czyli naszą planetę. Żółw porusza się powoli, nigdzie się nie spieszy, jest uważny. Może pora na chwilę się zatrzymać? Wypuścić korzenie i poczuć wdzięczność za to, co masz. Doświadczać życia „tu i teraz”.

Tygrys

Symbolizuje siłę oraz łatwość mówienia i sięgania po to, czego potrzebujemy. Zastanów się, w jakiej sferze życia powinnaś być bardziej asertywna, aby odczuwać więcej satysfakcji. W jakiej relacji potrzebna jest twoja inicjatywa i pewność siebie?

Lew

Symbolizuje poczucie własnej wartości i odwagę. Z jakich sukcesów możesz być dumna? Jakie są twoje mocne strony? Co w sobie lubisz najbardziej? Wypisz wszystko, co przychodzi ci na myśl. Czas zwiększyć poczucie własnej wartości.

Jak interpretować powyższe opisy?

Zwierzę, które cię przyciąga, informuje o tym, że na świadomym poziomie jesteś gotowa na pewne zmiany w życiu. Zwierzę, którego się obawiasz, przynosi również ważne informacje – to ty podświadomie sabotujesz swój rozwój. Jakaś część ciebie obawia się przebudzenia aspektu, który reprezentuje dane zwierzę mocy. Być może boisz się wyjść ze strefy komfortu, bo tylko tam czujesz się bezpiecznie. To zrozumiałe. Jeśli zaufasz swojej mocy, może się przecież okazać, że relacja, w której jesteś, już ci nie służy, a praca, którą wykonujesz od lat, blokuje twój rozwój. Dlatego uaktywnienie mocy zawsze wiąże się ze zmianą. Jeśli to jej najbardziej się obawiasz, możesz podświadomie sabotować aktywację swojej siły. Pamiętaj, że zmian nie jesteśmy w stanie zatrzymać, bo tylko one dają możliwość rozwoju. Inaczej nie żyjemy swoim życiem i nie spełniamy własnego powołania.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze