1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Trzecie oko – co widzi? Jakie niebezpieczeństwa zauważa? Rozmowa z egipskim uzdrowicielem Adelem el Atarem

123rf
Stan czakry trzeciego oka pokazuje, jakie są nasze myśli. Zapętlone, w ciągłej gonitwie, sprzeczne. Czy czyste, szczere, mało skomplikowane. Jeśli trzecie oko u człowieka nie działa prawidłowo, nie możemy żyć w teraźniejszości. Jakie wynikają z tego niebezpieczeństwa? Trzecie oko – co to za czakra i za co jest odpowiedzialna?

Aleksandra Nowakowska: Dlaczego tak ważne jest, żeby czakra trzeciego oka dobrze funkcjonowała?

Adel el Atara: Starożytni Egipcjanie mówili, że wszystko mamy zapisane na czole. Osoby rozwinięte duchowo potrafią z trzeciego oka wyczytać przeszłe ludzkie losy, aktualne cierpienia, przyszłość. Ale nigdy nie powinny mówić, że mają taki dar. Ludzie i tak to wyczuwają.

Na czym polega praca tej czakry? Co widzi trzecie oko?

Trzecie oko to centrum myśli. Gdy trzecie oko jest zablokowane, energia w tym miejscu nie płynie naturalnie i nie jesteśmy w stanie zapanować nad własnymi myślami i emocjami. Dokuczają nam przez to bóle głowy, depresja, nie jesteśmy odporni na stres, cierpimy na bezsenność. To wszystko związane jest właśnie z myślami. Problemy pojawiają się, kiedy to, co myślimy i mówimy, nie jest zgodne z naszym działaniem. Chcesz czegoś, mówisz o tym, ale tego nie robisz. To wprowadza energię przeciwieństw w twoim życiu. Najlepiej, żebyśmy byli wewnętrznie spójni, zawsze zachowywali się w sposób naturalny, w zgodzie ze sobą. Nigdy nie mieli nic do ukrycia wobec siebie i w stosunku do innych. Zdrowiu sprzyja bycie konkretnym w działaniu oraz pozytywne nastawienie. Cokolwiek nam się w życiu przydarza, najlepiej to akceptować, nie walczyć, nie przechowywać na ten temat myśli w głowie. To, co się wydarzyło, musiało się wydarzyć, bo bez tego, nie byłabyś tym, kim jesteś. Na trzecie oko i na nas w ogóle źle wpływają pożądania. Musimy zdecydować, kto tu rządzi, czy ja pragnieniami, czy one mną. Pewien mędrzec kiedyś powiedział: „Nie żyj bez pożądań, ale bądź od nich wolny”.

W jaki sposób pomagasz ludziom, którzy chcą otworzyć swoje trzecie oko?

Najpierw patrzę na człowieka i myślę, jak oczyścić jego czakrę trzeciego oka. Mogę zrobić to i fizycznie, i psychologicznie. To są dwa sposoby, którymi działam. Na płaszczyźnie fizycznej pomagają olejki. Mieszam siedem rodzajów olejków: geranium, koper włoski, cytrynę, pomarańczę, różę, lawendę i miętę pieprzową. Dlaczego akurat te składniki? Każdy z nich jest jakby pożywieniem dla trzeciego oka, dlatego tą mieszanką smaruję środek czoła, wykonując masaż energetyczny. Różni się on od normalnego masażu, bo polega na jedności osoby masowanej z masującą. Jeśli dotykam drugą osobę, to tak jakbym dotykał siebie. Jeśli ktoś wyraża zgodę, modlę się w specjalny sposób. Wybieram ze świętego Koranu modlitwy do uzdrawiania tego, co jest widzialne i tego, czego nie widzimy. Niewidzialne są złe uroki rzucone na kogoś, traumatyczne wspomnienia z przeszłości, negatywne przekonania. Pamiętajmy jednak, że istota ludzka jest mocniejsza niż wszystkie te złe energie. Potrzebuje tylko pomocy, żeby się od nich skutecznie uwolnić. Potrzebne jest konkretne działanie, a nie przegadanie tematu.

Jak dbać o czystość trzeciego oka u człowieka?

Nie możemy ulegać złym nawykom, które przejmują nad nami kontrolę. Nasze myśli muszą być czyste, działanie konkretne, uczucia szczere. To zaistnieje, gdy nasze wewnętrzne konflikty zostaną rozwiązane, dawne traumy przepracowane i uwolnione. Jeżeli w trzecim oku pozostają jakiekolwiek blokady związane z cierpieniem, nasze łzy przesuwają się wzdłuż skroni, płyną do tyłu głowy, potem do szyi, do ramion i zatrzymują się w górnej części pleców. Wówczas ludzie mają ociężałe ramiona, mało energii życiowej, w ich umyśle jest nieustanna gonitwa myśli, są nadmiernie emocjonalni. Nie są w stanie żyć tu i teraz. To bardzo niebezpieczne, bo wyklucza możliwość cieszenia się czymkolwiek. Wówczas tak naprawdę nigdzie nas nie ma, jesteśmy rozproszeni, nie panujemy nad myślami, uczuciami, nad własnym życiem.

A jak się żyje z odblokowanym trzecim okiem? Co to daje w codziennym życiu?

Po pierwsze zaczynamy żyć tu i teraz. Mamy świadomość, że jedna pozytywna myśl może połączyć nas z czasem teraźniejszym. Dzięki temu możliwe są postępy i sukcesy w życiu codziennym, stajemy się skuteczni, szczęśliwi, spełnieni. Znikają dolegliwości fizyczne, pojawia się głęboka radość.

Trzecie oko jest związane z jasnowidzeniem?

Przeszłość jest już za nami i nie możemy jej powtórzyć, ale możemy z niej wyciągnąć pozytywne lekcje. A przyszłości jeszcze nie znamy, ale możemy zgadywać, coś proponować, mieć związane z tym jakieś odczucia. Ale to odciąga od chwili obecnej, bo wybiegasz naprzód. Tak naprawdę mamy tylko czas teraźniejszy, którym możemy się cieszyć. Po prostu żyj dobrze teraz, a będziesz miała wspaniałą piękną przyszłość. Jako istota ludzka żyjesz w tym wcieleniu tylko przez krótki czasu, a wszystko co się wydarza w twoim życiu, to przyczyny i skutki. Kluczem do rozwiązywania twoich problemów jest twoje wnętrze. Dlatego dbaj nie tylko o ciało, odpowiednio się odżywiając i zażywając ruchu, ale karm swoją duszę. Do tego służą dobrze dobrane olejki zapachowe, kadzidła, zioła. W każdej świątyni, nie bez powodu, ich używano. Dlatego dbaj o świątynię swojego serca, bądź dla siebie dobra. Jeśli ktoś proponuje ci skomplikowany sposób rozwiązania problemów, nie wierz mu. Uśmiechaj się jak najczęściej. Ludzie duchowo rozwinięci są radośni. Oni wiedzą, że życie jest proste.

ADEL EL ATARA urodził się w rodzinie uzdrowicieli i ma niezwykły wrodzony dar pomagania innym. Pochodzi z południa Egiptu, gdzie do dzisiaj wszelkie problemy zdrowotne leczone są naturalnymi metodami sięgającymi czasów starożytnego Egiptu. Obecnie mieszka z rodziną w Luksorze i prowadzi Oils, Herbs and Spices Center for Mind, Body and Soul (Centrum olejków, ziół i przypraw dla Umysłu, Ciała i Duszy). Umiejętności Adela: oczyszczanie energetycznie całego ciała, aktywacja i harmonizacja czakr, usuwanie negatywnych podłączeń energetycznych i różnego rodzajów bytów, praca z naturalnymi eterycznymi i duchowymi (spiritual) olejkami i ziołami, siła modlitwy. Adel jest także specjalistą od refleksologii głowy i stóp. W swoim centrum posiada szereg mieszanek opartych wyłącznie na naturalnych składnikach (na bazie ziół i olejków) stosowanych na różne dolegliwości. Adel jest osobą wykształconą, skończył studia z literatury francuskiej w Paryżu i z pedagogiki w Besancon (Francja), obecnie pisze doktorat z medytacji w literaturze francuskiej, skończył szereg szkoleń z zakresu pedagogiki i psychologii, 17 lat uczył francuskiego w szkołach w Egipcie. O wizycie Adela w Polsce przeczytasz na stronie

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze