1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Pokolenie singli

Pokolenie singli

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Kim jest polski singiel, co jest dla niego ważne, dlaczego jest sam, z jakimi problemami boryka się w codziennym życiu, jak widzi go społeczeństwo - odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w trakcie startującej 26 września społecznej akcji - organizowanej przez serwis randkowy Sympatia.pl – Pokolenie singli.

Wedle danych GUS ponad 5 mln osób w Polsce żyje w pojedynkę. Mimo tego, że single w naszym kraju stanowią tak liczną grupę, nasza wiedza na ich temat nadal jest niewielka, zaś krążące o singlach opinie często opierają się na krzywdzących stereotypach.

„To właśnie brak rzetelnej wiedzy dotyczącej singli był dla nas inspiracją do rozpoczęcia tej akcji. Zależy nam na poznaniu tej grupy społecznej oraz nawiązaniu dialogu między singlami a osobami żyjącymi w związkach. Liczymy, że - zapoczątkowana przez nas debata - przyczyni się do obalenia wielu mitów i pozwoli lepiej zrozumieć ludzi, którzy nie mają partnera” – mówi Ewa Sapieja z serwisu Sympatia.pl.

Wnioski płynące z badania mają rozpocząć społeczną debatę, dzięki której single w Polsce przestaną być grupą anonimową, a społeczeństwo pozna ich motywacje, powody, które wpłynęły na ich styl życia, a także problemy społeczne, z którymi single mierzą się każdego dnia.

Badaniem zostały objęte osoby żyjące w pojedynkę, powyżej 25. roku życia. Organizatorzy za singli uznali również rodziców samotnie wychowujących dzieci, wdowców, rozwodników oraz osoby starsze. O opinie na temat singli zapytano także osoby żyjące w związkach.

„Pierwsze w Polsce, organizowane na tak dużą skalę, badanie singli da nam bardzo szeroką perspektywę. Wyniki odpowiedzą na wiele pytań. Dowiemy się, jak wygląda prawdziwe życie singli, w jakiej są sytuacji, zaś dzięki zdiagnozowanym problemom singli – będziemy wiedzieć jak możemy im pomóc” - dodaje Ewa Sapieja.

Czas trwania akcji (26 września – 2 października) zbiega się z obchodami Międzynarodowego Tygodnia Singla.

Zapraszamy do śledzenia akcji na stronach Sympatia.pl, komentowania wyników badania, przesyłania nam na adres pokoleniesingli@onet.pl  swoich wniosków i spostrzeżeń na temat życia singli w naszym kraju.

Wszystkich zainteresowanych akcją „Pokolenie singli” serdecznie zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się 26 września (poniedziałek) o godzinie 14:00 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej przy ulicy Brackiej 6/8 w Warszawie.

W trakcie konferencji organizatorzy zaprezentują raport z badania, a jego wyniki zostaną skomentowane przez znakomitych ekspertów wspierających akcję: prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, prof. Zbigniewa Izdebskiego, dr Joannę Heitdman, psycholog Ewa Klepacką – Gryz (ekspert www.zwierciadlo.pl), dr Julitę Czernecką oraz Katarzynę Kuklińską.

Zwierciadlo.pl patronuje akcji „Pokolenie singli”

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze