1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Archetyp Arcykapłanki - numerologiczna Dwójka

123rf.com
123rf.com
Arcykapłanka to energia żeńska, liczba parzysta, która mówi „my”, „razem”. Symbolizuje dualizm i bierność. Osoba, która urodziła się w wibracji dwa, nosi w sobie dużo sprzeczności, reprezentuje różne, często przeciwstawne odczucia.

Archetyp ten oznacza tajemniczość, maskowanie czegoś. Arcykapłanka mówi nam o tym, co ukryte. To, co schowane w nieświadomości. Potencjał, którego nie znamy jeszcze. Mag, czyli numerologiczna Jedynka, jest w pełni świadomy swojego „ja”, Dwójka natomiast odwrotnie - odnosi się do wszystkiego tego, czego o sobie nie wiemy. Tajemnicę na karcie Arcykapłanki symbolizuje Księżyc. Niesie ona wiadomość o tym, że trudno dociec co będzie dalej, że pewne rzeczy ujawnią się dopiero w odpowiednim czasie. Arcykapłanka to oczekiwanie i tajemnica, jaką niesie.

Osoba, która jest numerologiczna Dwójką, łączy w sobie sprzeczności. Często ma problem z podejmowaniem decyzji, bo podchodzi do wszystkiego emocjonalnie. Może być łagodna ale jednocześnie kapryśna, nieco nieprzewidywalna. Jest to ktoś, kto będzie potrzebował do życia jeszcze kogoś innego. Dwójka wie, że razem jest lepiej, bezpieczniej. Arcykapłanka jest archetypem życia w parze, przyciąga przeciwieństwo. Osoba urodzona w tej wibracji potrzebuje uczuć, uwagi, zainteresowania, pragnie żeby jej to okazywać. Sama natomiast w wyrażaniu uczuć jest skąpa. Archetyp ten oznacza bowiem bierność, receptywność, przyjmowanie, oczekiwanie. Typowo kobiece jakości. Nie oznacza to, że Dwójka nie jest nam w stanie niczego dać. Ona potrafi się poświęcić, doskonale przystosowuje się do potrzeb i warunków. Kojarzy się z opiekuńczą Matką Polką. To osobowość plastyczna, płynna, ale zmienna. Jest dosyć trudna w życiu razem, bo świat odbiera poprzez własne emocje. Ta męcząca czasem zmienność wynika właśnie z tego. Jak świadoma Jedynka podejmuje jasne, logiczne decyzje, tak Dwójka jest zanurzona w nieświadomości i działa pod wpływem uczuć, często z niejasnych pobudek.

Dwójka jest silnie związana z energią żeńską, to jest najbardziej istotny element tej wibracji. Mamy tu do czynienia z energią Księżyca. Stąd wynika stereotyp, że kobieta musi się dopasować, że jest uległa. Jest to bycie na drugim miejscu, na drugim planie. Jest tu wrażliwość, bezkrytyczne kochanie związane z nieumiejętnością ostrego widzenia rzeczywistości. Pamiętajmy, że Dwójka to Księżyc, a Księżyc to iluzja. Widzimy tylko to, co chcemy zobaczyć. Dwójka może idealizować pewne sytuacje, tracić obiektywizm. Dwójka oznacza także ukryte lęki, dużo kompleksów, nieprzyjemnych stłumień. Często blisko jej do tchórzostwa, uników, zamiatania problemów pod dywan. Jednocześnie to osoba niezwykle wrażliwa, a nawet przewrażliwiona na swoim punkcie. Jeśli uderzysz w czuły punkt, zauważysz niewspółmiernie silną reakcję. Mimo, że Dwójka kocha bezkrytycznie, jeśli rozpozna, że ktoś jej szkodzi, że ktoś ją wykorzystuje, potrafi się odgryźć. Wtedy może być złośliwa, a nawet próbować kogoś stłamsić. Dlaczego? Dwójki bardzo uważnie słuchają, długo obserwują i są nieufne na początku. Powoli, powoli zbliżają się do tego, czego nie znają, zbierając informacje o tobie. Niestety, w odpowiednim momencie, mogą je przeciwko tobie wykorzystać. Dwójka długo jest skryta, dopiero jeśli zdobędziemy jej pełne zaufanie, może pokazać odrobinę swojej prywatności, intymności. Dwójka odkryje kim jesteś, bez problemu rozgryzie ciebie, ale ty jej nie. Takiej osobie łatwo powierza się wszystkie swoje tajemnice, ale nie ma okazji, żeby wysłuchać jej opowieści o sobie. Ona żyje we własnym świecie, trzeba ją długo oswajać. W negatywie Dwójka będzie plotkarą, wredną osobą, wykorzystującą i zdobywającą zaufanie poprzez manipulację. To archetyp niejasności, jakby dwie osoby w jednej.

Dwójka jest nieinwazyjna, ona się nie siłuje, nie walczy, nie pcha się tam, gdzie jej nie chcą. Ją się zaprasza. Arcykapłanka w Tarocie symbolizuje umiejętność przenikania w głąb człowieka, w jego intencje. Dlatego potrafi słuchać i dawać dobre rady. Wynikają one z wielkiej intuicji, znajomość psychiki człowieka. Dwójki, jeśli się realizują, są dobrymi terapeutami, psychologami, tarocistami, pielęgniarkami, żonami, matkami, gospodyniami, zakonnicami. Świetnymi mediatorami, negocjatorami, dyplomatami. Dwójka potrafi nawiązywać kontakt. Jak ona to robi, skoro jest wycofana, tak naprawdę zamknięta? Poprzez czucie drugiej strony. Gdy intuicyjnie czuje, że to jest ten moment, wkracza do gry. Prowadzona jest uczuciami.

Dwójki są doskonałymi, oddanymi pracownikami. W sposób naturalny podlegają, wykonują polecenia innych, bardziej niezależnych jednostek. Jeśli Dwójka zdobędzie odrobinę władzy nad człowiekiem, będzie chciała się z nim dogadać, będzie ludzka. Będzie brała pod uwagę nie tylko aspekt zawodowy, ale także rodzinny, prywatny. W pracy Dwójka działa zgodnie z precyzyjnym planem, nie jest spontaniczna. Jeśli coś musi zrobić, ma plan, który skwapliwie wykonuje. Jest skuteczna, ale trochę nudna. Minusem Dwójki jest bierność, brak inicjatywy. Taką osobę trzeba ciągle motywować, pchać do przodu, nie lubi sama kreować niczego, wysuwać się przed szereg. Nie jest zbytnio samodzielna, chętnie przyjmuje przewodnictwo innych, sama pozostając w tyle. W Tarocie często pokazuje osobę, która nigdy nie występuje przed innymi, tylko doradza z tyłu. Taka szara eminencja. Potrafi dawać trafne rady, ale światła reflektorów na nią nie padają. Ona pozostaje w ukryciu, w ciemności.

Arcykapłanka to też depresyjność. Niebezpieczeństwo zamknięcia się w sobie, bycia niezrozumianym. Niewyrażony gniew staje się autodestrukcyjny. Tu się kryje dużo tajemnic, często mrocznych. Dwójka ma dwie strony. Ktoś powie - jaka to dobra, łagodna, kochająca, dbająca, opiekuńcza osoba. Ale ona może pokazać swoją drugą twarz – brutalną, agresywną, złośliwą, zamkniętą uczuciowo, niesłychanie wygodnicką naturę. Emocje Dwójek są intensywniejsze wieczorami albo nocą, kiedy jest ciemno. Rozedrgana uczuciowość daje o sobie znać zwłaszcza przy pełni Księżyca.

Jak obliczyć wibrację urodzenia?

Dodać do siebie wszystkie cyfry daty urodzin, sprowadzając je do cyfry pierwszej, np.: 1.01.1962 1+1+1+9+6+2 = 20 = 2

Czytaj też:

Archetyp Maga – numerologiczna Jedynka Archetyp Cesarzowej – numerologiczna Trójka Archetyp Cesarza – numerologiczna Czwórka Archetyp Arcykapłana – numerologiczna Piątka Archetyp Kochanków – numerologiczna Szóstka Archetyp Rydwanu – numerologiczna Siódemka Archetyp Sprawiedliwości – numerologiczna Ósemka Archetyp Pustelnika – numerologiczna Dziewiątka

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze