1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Archetyp Arcykapłana - numerologiczna Piątka

123rf.com
Wartości, tradycja, wiedza, nauka, autorytet, rozróżnienie dobra od zła. Rozwój duchowy, intelektualny. O tym wszystkim mówi nam tarotowy Arcykapłan. Na jego karcie widnieje cyfra pięć. W numerologii oznacza ona umiejętność życia w społeczeństwie, komunikację, psychologię, lotność umysłu, zmysłowość, niezależność i umiłowanie wolności.

Arcykapłan to najwyższy zwierzchnik, nad sobą ma tylko Boga i niebo. Numerologiczna Piątka uwielbia być w centrum, jest typowym prezesem. Wibracja ta obdarza silnym magnetyzmem i charyzmą. Ludzie w niej urodzeni zwykle są autorytetami, doradcami, budzą głębokie zaufanie. Są słuchani, przyciągają uwagę, zyskują więcej niż popularność, bo wielkie uznanie. Ważnym atutem Piątki jest komunikacja, to świetni mówcy i pisarze. To mistrzowie, którzy potrafią przeniknąć ludzką psychikę, bystrzy obserwatorzy w mig potrafiący wskazać źródło problemu. Ale ich domeną nie jest materia jak w przypadku archetypu Cesarza. Z nim, czyli z numerologiczną Czwórką, Arcykapłana łączy tradycja, trwałość i wartości moralne, ale Cesarz rządzi światem ziemskim, odnosi się do granic, tymczasem ten drugi ma dostęp również do świata duchowego. Karta Arcykapłana jest symbolem naszego wzrostu w tej sferze życia. Piątka wywiera wpływ - nie na status materialny, ale na twoje poglądy, na twoje myśli, wskazuje co jest dobre a co złe. Oddziałuje na stan świadomości, stan ducha, uświadamia i wspiera w poszerzaniu horyzontów. Arcykapłan wyznacza wartości, wytycza kręgosłup moralny. Rozgrzesza, potępia, daje przyzwolenie, błogosławieństwo. To ktoś, kogo zdanie jest ważne dla większości osób. Z kim się ludzie liczą. Cesarz sięga do nacisków, perswazji, Piątka nie musi tego robić, aby mieć posłuch. Trójka, czyli tarotowa Cesarzowa, zdobywa popularność przez kokieterię, aktorstwo, błyszczenie, Piątka charyzmą zyskuje zaufanie ludzi. Wiadomo, że jest człowiekiem prawym, uczciwym, zaradnym. Jest jak dobra marka, logo, szyld.

Otoczenie czuje, że Arcykapłan ma dostęp do wyższej wiedzy, do pewnych tajnych informacji. Jest pośrednikiem między światami. Wnosi to jako osoba niezwykła. Często jest duchowym przewodnikiem, dzięki któremu może nastąpić w tobie wewnętrzna przemiana. Przedstawia też życie zgodne z normami społecznymi, niewychodzenie poza ich nawias. Reprezentuje wielość kontaktów z ludźmi, niezwykłą łatwość ich nawiązywania. Ale w przeciwieństwie do Cesarza, nie potrzebuje działać w strukturze, bo jest ponad nią.

Numerologia uczy, że Piątka to liczba środka, znajduje się dokładnie między 1 a 9. Jedynce, Dwójce, Trójce i Czwórce bliżej do świata materialnego, od Szóstki tworzymy Jaźń, przechodzimy do wymiaru duchowego. Piątka to punkt, w którym człowiek zaczyna być świadomy swoich wartości, wie co jest dla niego ważne. Karta Arcykapłana poza tym symbolizuje pięć zmysłów - odczuwanie poprzez nie świata, czyli czerpanie życia garściami. Piątka nosi w sobie naprawdę dużą moc. Wysoko rozwinięta osoba, która urodziła się w tej wibracji, swoją postawą zwraca uwagę i porusza serca. Jest człowiekiem o wielkiej niezależności, potrzebie przestrzeni, podróży, kontaktów z ludźmi. To poznawanie czegoś nowego, ogromna ciekawość świata. Zadaje pytania i szuka odpowiedzi. To są ludzie, którzy mają ciągłą potrzebę uczenia się czegoś, przez cały czas czują, że jeszcze mogą zgłębić wiedzę. Przerzucają się z dziedziny na dziedziny, dążą do rozwoju a ten zmierza w stronę duchowości. Piątka to ambicja, duża inteligencja, bystrość i lotność umysłu. W astrologii odpowiada jej planeta Merkury, która sprzyja biznesmenom. Piątki mają nos do interesów. To oni najczęściej awansują, bo mają to „coś”, że są wybierani.

Arcykapłan? W jaki sposób wiąże się z biznesem? Spójrzmy na Watykan, historię kościoła. Ile tam bogactwa, obfitości, ziemskich dóbr (Arcykapłan w Zodiaku to należący do żywiołu ziemi stabilny i luksusowy Byk). Żeby się rozwijać intelektualnie czy duchowo, trzeba mieć oparcie w materii. Żeby sięgnąć po mistycyzm, nie możesz być głodny i bezdomny, bo podstawowe potrzeby wezmą górę. Nie jesteśmy w stanie medytować na przykład, gdy chce nam się spać. Najpierw więc warto zapewnić sobie pozycję Cesarza, by przejść do kolejnej karty. Podróż przez Arkana Wielkie Tarota jest ścieżką rozwoju człowieka, na której przystankami są archetypy, czyli wzorce zanurzone w nieświadomości zbiorowej wszystkich ludzi. Wróćmy do Arcykapłana - on uwielbia się uczyć, a przecież nauka kosztuje. Piątki, choć to bardzo duchowa wibracja, na różnego rodzaju kursy, warsztaty rozwoju czy dodatkowe zajęcia zawsze znajdą pieniądze. Idealnym przedstawicielem archetypu Arcykapłana był papież Jan Paweł II, który kojarzy się z ekumenizmem, podróżami, otwarciem na świat, komunikacją w wielu językach. Uciekał na narty - bo potrzebował ruchu, a Piątka to ruch, ale także w górach medytował, bo ta wibracja zawsze daje rozwój duchowy. Góry to kontakt z Bogiem, z samotnością. Piątka jest osobą, która potrafi się oczyszczać się z negatywnych emocji. Zwykle otoczona ludźmi, ale potrzebuje swojego sanktuarium. Można ją poznać po tym, że ma swoje ukochane książki, uwielbia czytać. Arcykapłan niesie przesłanie - żyj tak, jak głosisz. Konfrontuje nas z wartościami wewnętrznymi, tym, czym się kierujemy w życiu. Czy jesteśmy wierni, czyści? Czy mamy zasady, których nigdy nie złamiemy? Często ta karta Tarota jest niewygodna.

Ta wibracja numerologiczna daje ekspansję wśród ludzi. Stawiana jest wysoko ponad innymi, jest wysłuchiwana i dlatego żąda dla siebie szacunku i uznania. Wie czego chce. Każda Piątka potrzebuje dużo swobody, niezależność i wolności. Pociąga ją wszystko, co nowe. Ale pamiętajmy, że Arcykapłan to też zasady, tradycja, pewien konserwatyzm. Co to oznacza? Wibracja ta uczy nas, że nowe jest dobre, jeśli szanujemy to, co stare. Nie przekreślamy wartości, z których wyrośliśmy. Naszych korzeni, nauczycieli, autorytetów. O tym też mówi tarotowy Arcykapłan. Fajnie poznawać inne kultury, odmienną sztukę, nowe lądy pod warunkiem jednak, że nie zdradzamy swojego. Jeśli jednak dawne jest już nieaktualne, bo skamieniałe, Piątka wniesie bunt i powiew ukochanej przez nią wolności. Popłynie ku nowemu, nie jest bowiem do zahamowania. Jest nieprzewidywalna, ma dużo szalonych pomysłów, nie można jej odmówić spontaniczności. Niezwykle zmysłowa, miewa sporo erotycznych przygód. Bo jest zmienna.

Arcykapłan obdarza talentem uzdrawiania. Urodzeni w tej wibracji są doskonałymi psychologami, psychoterapeutami, lekarzami, bioenergoterapeutami, mistrzami duchowymi, kapłanami, profesorami wyższych uczelni, pracownikami instytucji społecznych, fundacji, dziennikarzami, pisarzami.

W negatywie Piątka przynosi zakłamanie, czyli kogoś kto klęczy przed figurą a ma diabła za skórą. Kreuje się na świętoszka, a tak naprawdę jest manipulantem, krętaczem, uwodzicielem. Ciemną stroną archetypu Arcykapłana jest nietolerancja, potępianie inności, zahamowanie postępu. Także krytykanctwo, sztywność, wyniosłość. Jak również silna nerwowość, niepokój wewnętrzny, powierzchowność oraz nieumiejętne korzystanie z wolności.

Jak obliczyć wibrację urodzenia?

Dodać do siebie wszystkie cyfry daty urodzin, sprowadzając je do cyfry pierwszej, np.: 15.11.2004 1+5+1+1+2+4 = 32 = 5

Czytaj też:

Archetyp Maga – numerologiczna Jedynka Archetyp Arcykapłanki – numerologiczna Dwójka Archetyp Cesarzowej – numerologiczna Trójka Archetyp Cesarza – numerologiczna Czwórka Archetyp Kochanków – numerologiczna Szóstka Archetyp Rydwanu – numerologiczna Siódemka Archetyp Sprawiedliwości – numerologiczna Ósemka Archetyp Pustelnika – numerologiczna Dziewiątka

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze