1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Jak skutecznie zacząć coś nowego? Trzy rady

Jak skutecznie zacząć coś nowego? Trzy rady

123rf.com
Na nasze zdrowie emocjonalne oraz poczucie wewnętrznej mocy zawsze wpływa skuteczność, jaką osiągamy w życiu. Jeśli masz, czego chcesz, jest ok. Dlatego ważna jest umiejętność zaczynania nowych spraw, ważne jest działanie. Jak skutecznie zaczynać nowe aktywności?

Przedstawiamy trzy sposoby na trzy najczęstsze wymówki dotyczące zaczynania nowego.

1. Nie mam czasu na...

Obojętnie na co - gimnastykę, naukę języka obcego, pisanie powieści. Tkwienie w przekonaniu, że nie mam czasu na coś, czego chcę i jest dla mnie dobre, osłabia życiowy wigor. Dlatego poszukaj rozwiązania. Przyjrzyj się sobie dokładnie - jak wykorzystujesz czas? Może warto wstawać pół godziny wcześniej albo zrezygnować z oglądania jakiegoś telewizyjnego programu? Może skrócić godzinne rozmowy z przyjaciółką przez telefon. Spotkanie raz w tygodniu was bardziej nasyci a ty znajdziesz w końcu czas na samotny spacer lub nowe hobby? Może obowiązki domowe warto już rozdzielić między duże całkiem dzieci lub wygodnego partnera? A może część z nich nie jest taka istotna jak ci się wydaje? Takie myślenie wymaga zmiany priorytetów, ale o to właśnie chodzi w nauce skuteczności i dobrych wyborów.

2. To jest zbyt trudne

Wyremontowanie mieszkania, nauczenie dziecka sikania do nocnika, szkolenie z kreatywności. No, tak, dla ciebie naprawdę to może być trudne. Ale nikt nie mówi, że masz podbić świat w jeden dzień! Podejmij wyzwanie, zaczynając od małych zmian, a zobaczysz wielką różnicę. Rozejrzyj się po sklepach z farbami czy podłogami. Zapytaj bardziej doświadczonych matek jak poradziły sobie z odzwyczajeniem dziecka od pieluchy. Zorientuj się w zakresie tematycznym szkoleń. I tak dalej, krok po kroku dojdziesz do celu, gdy najpierw oswoisz się z tematem. Najważniejsze to zacząć.

3. Jestem zbyt zmęczona

Tak, życie nas nie rozpieszcza, z pewnością masz powody, by być zmęczona. Rada na to jest taka – albo w twoim życiu jest za mało ruchu, albo snu. Rozważ to i nadrób braki. Przekonasz się, że wróci ci energia do działania.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze