1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Archetyp Sprawiedliwości - numerologiczna Ósemka

123rf
Panowanie nad materią dzięki mocy przekształcania energii w formę. Władza, podejmowanie decyzji, skuteczność. Numerologiczna Ósemka, której symbolem na kartach Tarota jest bogini sprawiedliwości, zna zasady funkcjonowania rzeczywistości.

Osiem jest symbolem nieskończoności i bezczasowości. I równowagi. Ucieleśnia proces precyzyjnej realizacji ducha na planie materialnym. Aby akt kreacji mógł zaistnieć, potrzebna jest głęboka wiedza o tym, że dobra i zła nie ma. Jest jedynie zespolenie się z tym, co właściwe, zgodne z wyższym planem. Ósemka to płodność realizująca się w żywiole Ziemi. Na karcie Tarota Crowleya widzimy egipską boginię Maat zajmującą się prawem i sprawiedliwością. Sądziła ona zmarłych, by ocenić ich prawość. Ma oczy przewiązane opaską, patrzy w głąb, bo tylko w ten sposób można odróżnić iluzję od prawdy. Na szalach wagi znajduje się grecka litera Alfa symbolizująca początek i Omega oznaczająca koniec oraz spełnienie. Kule położone na szalach to sformułowane myśli. Maat trzyma miecz skierowany do dołu, co oznacza stosowanie kreatywnych pomysłów w wymierny sposób.

Wibracja numer Osiem przynosi dary w postaci naturalnego autorytetu, siły woli i umiejętności obchodzenia się z dobrami materialnymi. Numerologiczna Ósemka jest w tym podobna do egipskiej bogini. Można ją poznać po tym, że jest konkretna, praktyczna, umie planować i dążyć do realizacji celów. Jej ogromnym atutem jest trafne i szybkie podejmowanie decyzji. Dzięki swojej wewnętrznej mądrości oddaje jeden strzał dokładnie prosto w dziesiątkę. Jest wewnętrznie zdyscyplinowana i potrafi się maksymalnie skoncentrować. Skuteczna jak miecz na karcie tarota, który trafia w gęstą, trudną do opanowania materię. Przepaska na oczach Maat pokazuje, że osoby urodzone w tej wibracji mają przebłyski wiedzy płynącej z wyższej świadomości. Dlatego w działaniu są precyzyjne jak chirurg. Ósemka zbiera bogate żniwo, rozumiane jako skutki słów, myśli, czynów. Spłaca długi, wyrównuje zyski i straty, przyjmuje należności. Wytrwała, z talentami: matematycznym, organizacyjnym, administracyjnym. Preferuje sytuacje jasne i niczym Maat zna literę prawa. Wie, o co chodzi, skąd wypływa źródło rzeki i dokąd ona zmierza. Potrafi spojrzeć się w dal, przewidywać przyszłość, bo zna konsekwencje prawa karmy, które mówi o tym, że wszystko musi zostać wyrównane. Dlatego doskonale orientuje się, jak wykorzystać energię, by kreować rzeczywistość zgodnie ze swoimi życzeniami. Nie jest jednak oderwanym od ziemi marzycielem, raczej wie, czego chce i to właśnie ma. Posiada przecież wewnętrzną wiedzę o prawach, które rządzą kosmosem i jest tu po to, żeby korzystać z niej na poziomie faktów.

Ósemka jest zaprzyjaźniona z pieniędzmi. Świat finansów, inwestycji, zysków, zarządzania materią należy do niej. Pasuje do niej słowo obowiązek, a także pasja. Ma zdolności do interesów, zarządzania przedsięwzięciami na dużą skalę. To praca, ale pisana przez wielkie P. Stanowczość, lojalność, logiczne myślenie to kolejne cechy Ósemki. To świetny przywódca, szef, który będzie cierpieć gdzieś w kącie niezauważony i niezrealizowany. Ambicje i żądza władzy oraz prestiżu popychają Ósemkę ku życiu. Karmicznym zadaniem osoby, która przyszła na świat w tej wibracji, jest zrozumienie prawdziwej wartości pieniądza, który jest energią. Służy ona człowiekowi, jeśli używa jej z umiarem, uczciwością i we właściwych celach. Po odrobieniu tej lekcji Ósemce często żyje się dostatnio, jest magnesem dla obfitości, bo kuje materię zgodnie z boskim zamierzeniem. Robi to w takich zawodach jak: prawnik, adwokat, finansista, chirurg, notariusz, bankier, policjant, wydawca, redaktor, zarządca, doradca finansowy bądź życiowy. Ósemka jest tam, gdzie są dobra materialne i oznaki bogactwa. Kiedy już w zdobywaniu ich potrafi się już połączyć z siłą wyższą od niej, może się zająć życiem z innego wymiaru niż materia. W tej wibracji urodziło się sporo mistyków, przywódców duchowych. Ósemka ma nauczyć się równowagi między materią a duchem oraz władzą a wolnością, szale wagi mają być na tym samym poziomie. Aspekt dążenia do sprawiedliwości to kosmiczne wyzwanie dla numerologicznej Ósemki.

Na pierwszy rzut oka może ona zrazić swoją niezwykle praktyczną naturą i wydać się zimna i wykalkulowana, ale to złudne wrażenie. Ta wibracja bliska jest jakości ojcostwa, który bywa surowy, ale tak naprawdę kieruje się czułością, wyższym dobrem. Taka jest sprawiedliwość symbolizowana przez boginię Maat. Dlatego Ósemce dalekie są skrajne emocje, a zwłaszcza ich okazywanie. Jednak bardzo pragnie dobra tych, którymi się opiekuje i nad którymi dzierży władzę. Osiem to energia męska, ale w odcieniu kobiecym. Odwrotnie niż numerologiczna Siódemka, która jest żeńską, ostrą amazonką. Ósemki obdarzają innych poczuciem bezpieczeństwa, dobrze jest mieć w nich obrońcę, opiekuna, protektora. Osoba urodzona w tej wibracji chce być docenia i podziwiana, ale potrafi być również autorytarna, despotyczna, a nawet może tyranizować otoczenie w domu lub pracy. Wówczas uwielbia wymuszać posłuszeństwo. Znana jest jej również zazdrość, ogień wybujałej namiętności, kontrolowanie bliskich, lęk przed zdradą.

Negatywnie wibrująca Ósemka, czyli ktoś emocjonalnie niedojrzały i nierozwinięty duchowo, może być chciwy, wyrachowany i pazerny. Może być bankrutem i zupełnie nie radzić sobie z pieniędzmi. Ma wówczas tendencje do pasożytowania na innych, bo bezpieczeństwo finansowe jest jej niezbędne. Niedostatek czy ruina mogą być konsekwencją braku umiejętności podejmowania decyzji, ciągłych wahań i wewnętrznego lęku przed rozstrzygnięciem. Taki ktoś nie umie opowiedzieć się po jakiejś stronie, nie wie, czego tak naprawdę pragnie i co mu się należy. Ósemki bywają konserwatywne, egoistyczne, okrutne, brutalne, surowe, nieuczciwe i nieczułe, kiedy brak im równowagi. Nie czują jej w sobie jak bogini Maat.

Jak obliczyć wibrację urodzenia?

Dodać do siebie wszystkie cyfry daty urodzin, sprowadzając je do cyfry pierwszej, np.: 11.01.1984 1+1+1+1+9+8+4 = 25 = 7

Czytaj też:

Archetyp Maga – numerologiczna Jedynka Archetyp Arcykapłanki – numerologiczna Dwójka Archetyp Cesarzowej – numerologiczna Trójka Archetyp Cesarza – numerologiczna Czwórka Archetyp Arcykapłana – numerologiczna Piątka Archetyp Kochanków – numerologiczna Szóstka Archetyp Rydwanu – numerologiczna Siódemka Archetyp Pustelnika – numerologiczna Dziewiątka

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze