1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Psychologia
 4. >
 5. Archetypy kobiecości - bogini Hera

Archetypy kobiecości - bogini Hera

123rf.com
Według uczniów Karla Junga, duszą kobiety rządzą archetypy starożytnych bogiń, a jeden jest dominujący. Boginie są piękne i silne. Trzeba jednak umieć z nimi postępować, bowiem poddanie się władzy jednej z nich może okazać się niebezpieczne. Sprawdź, która mieszka w tobie.

Hera – archetyp żony i  jędzy

W starożytności najważniejsza bogini, o surowej urodzie, dostojna. Wierna żona, jej mit dopełnia się w małżeństwie. Całe życie spędziła w gonitwie za Zeusem.

Czy jesteś Herą? Tak, jeśli:

 • bardzo czekałaś lub czekasz na oświadczyny ukochanego mężczyzny, uważasz tę chwilę za jedną z najważniejszych w życiu kobiety;
 • z zapałem dbasz o koszule, dietę, ulubione dania i samopoczucie swojego partnera;
 • uwielbiasz rodzinne posiłki;
 • nie wyobrażasz sobie złamania przysięgi małżeńskiej.
Hera budzi się w kobiecie z marzeniem o małżeństwie, związku z mężczyzną. Jeśli w twojej duszy pierwsze skrzypce gra archetyp Hery, czujesz, że życie ma sens i uporządkowało się w chwili, gdy wychodzisz za mąż. A potem – będziesz gotowa na wszystko dla ocalenia związku.

Hera bywa zazdrosna i zaborcza. Potrafi być jędzą i robić sceny.

Co zagraża bogini? Zatracenie się w małżeństwie, zanik własnej osobowości. Hera tak bardzo obawia się, że bez ukochanego przestanie istnieć, że wybaczy mu oszustwo, zdradę i złe traktowanie. Przyjmie z powrotem niewiernego, któremu Atena pokazałaby drzwi.

Program dla Hery:

 1. Poproś o wsparcie Atenę. To niełatwe, ale trzeba zaprosić ją do swojego życia, odnaleźć w sobie jej cechy. Atena umie wyznaczać granice, znaleźć w sobie mądrość i stanowczość, wzbudzić szacunek. Naucz się tego od dumnej i samodzielnej bogini.
 2. Pójdź za głosem nowej pasji, pracy, znajdź w ciągu dnia czas na własną twórczość – aby zrównoważyć siłę archetypu uległej małżonki.
 3. Poproś o pomocy, zmysłową Afrodytę! Afrodyta powie ci: – Hero, obudź zmysły. Wyrzuć piżamkę w owieczki, nie nakładaj wełnianych skarpetek do łóżka,  zamiłowanie do ciepłej wygody zamień w pożądanie.
AFRODYTA? Też ma swoje problemy. Kim jest Afrodyta i jak powinna sobie z nimi radzić? - czytaj tutaj.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze